Sarıyer cezalandırıldı mı?

logo

Sarıyer cezalandırıldı mı?

Sarıyer cezalandırıldı mı?

Sarıyer’e yapılması planlanan kız meslek lisesinin Bağcılar’a taşınmasına Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcısı ve İBB CHP’li Meclis Üyesi Gökhan Zeybek sert tepki gösterdi. Zeybek, konuyu İBB Meclisi’nde tartışmaya açtı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) önceki günkü meclis toplantısına görüşülen bir rapor Milli Eğitim Bakanlığı’nda yaşanan skandalı tesadüfen ortaya çıkardı. Raporda, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2014 yatırım programında yer alan Sarıyer ilçesine Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nin Bağcılar’da yapılacağı belirtildi.

Zeybek’ten soru önergesi

Bağcılar’da yapılması planlanan okul projesinin çekme mesafeleriyle ilgili görüşülen raporda Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün görüş yazısı dikkat çekti. Yazıda, “2014 yılı yatırım programında yer alan Sarıyer İlçe Kız Teknik ve Meslek Lisesi yapım işi Bağlar Mahallesi 3162 ada 1,4,5,8,9,11, 2232 parsel sayılı taşınmazlar üzerine yapılması planlandığından, projenin okul alanına yerleştirilebilmesi için arsanın Çilek Sokak tarafından 3 metreye, diğer taraflardan ise 5 metreye düşürülmesi hususunda gereği istenmektedir” denildi. Görüş yazısının okunmasının üzerine Sarıyer Belediyesi ve İBB CHP Meclis Üyesi Gökhan Zeybek,“Sarıyer’e yapılması gereken okul Bağcılar’a yapılamaz. Bunun gerekçesi nedir?” diye sordu. Ancak ikna edici yanıt alamadı.

Zeybek, bu skandalın peşini bırakmayacaklarını ve Sarıyer halkının hakkını kimseye yedirmeyeceklerini söyleyerek, Sarıyerlilerin hakkı olan okulun neden Bağcılar’a hangi sebeple kaydırıldığını da çok merak ettiğini belirtti.

 

Etiketler: » » » »
1438 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.