Sarıyer Belediyesi’nin ‘prestij’ çalışması bir türlü bitmedi

logo

Sarıyer Belediyesi’nin ‘prestij’ çalışması bir türlü bitmedi

Sarıyer Belediyesi’nin ‘prestij’ çalışması bir türlü bitmedi

GYerel seçimlerin yaklaşması nedeniyle yeniden aday adayı olan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, ilçe sakinleri ile esnafın hoşuna gidecek çevre düzenlemesi, yol ve kaldırım çalışmalarına hız verdi.

Merkez Mahallesi’nin ortasından geçen ve Prestij Caddesi olarak da bilinen Şehit Mithat Yılmaz Caddesi ile Eski Sular Caddesi arasındaki Bürümcük ve Aziz Özgür adlı sokakların yol ve kaldırım çalışmasını yapan Sarıyer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin yalnızca bir sokaktaki çalışmayı iki haftadır tamamlayamaması ise tepki çekti.

Sokaklardaki eskiyen asfaltın sökülüp yerine granit taş döşemesi yapan, kaldırıma da karo döşeyen belediye ekibinin işi uzatması vatandaşların Hulaşımını aksattığı kadar esnafın da müşterisiz kalmasına neden oldu.

Sarıyerliler, “Belediye bu hizmeti çok daha önceden vermeliydi. Seçim yaklaşınca dikkat çekmek ve oy almak için tüm belediyeler aynı davranıyor. İşin bu kadar fazla uzaması ise sanki yapılan çalışmanın gösterilmesi gibi bir algı oluşturuyor. Yani dostlar alışverişte görsün hesabı yapılıyor” dediler.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ara sokaklardaki yenileme çalışması nedeniyle caddelere pankart astırıp, hem hizmet reklamı yaptı hem de verilen rahatsızlıktan dolayı özür diledi.

MHP Erol Akkuş ise Belediye Meclisi’nde grubu adına bir önerge vererek Abu iki sokaktaki düzenleme çalışmasının neden bu kadar uzadığını sordu.

ANA CADDELERİN DE YENİLENMESİ GEREKİYOR

Bu arada Sarıyer Belediyesi tarafından ara sokaklar yenilenirken Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olan ana cadde ve yolların kaldırım ve asfaltının da aynı şekilde düzenlenmesi isteniyor.

Sarıyerli vatandaşlar özellikle bu dönemde hizmet yarışına girmesi Ebeklenen belediyelerin şehri daha rahat yaşanabilir bir duruma getirmesini beklediklerini belirttiler.C

 

 

1878 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.