SARIYER BELEDİYESİ’NİN İZNİ YOK

logo

SARIYER BELEDİYESİ’NİN İZNİ YOK

SARIYER BELEDİYESİ’NİN İZNİ YOK

Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan halk pazarına yönelik gelen tepkileri yazmamızın ardından, tartışmalar devam ediyor. Gündeme oturan pazarla ilgili Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, “Belediye olarak Cumhuriyet Meydanı’na Pazar kurulmasıyla bizim bir ilgimiz yok.”dedi.

Sarıyer  Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan pazarla ilgili esnaf başta olmak üzere vatandaşların tepkisi büyüyor. Pazarın kurulmasına Sarıyer Belediyesi’nin izin verdiği yönünde çıkan söylentilere Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem’den açıklama geldi. Erdem, pazarın kurulmasıyla Sarıyer Belediyesi’nin bir ilgisi olmadığını İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin buna izin verdiğini söyledi.

SARIYER BELEDİYESİ’NİN İZNİ OLMAMIŞTIR

Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem yaptığı açıklamada söz konusu pazarın kurulmasında Sarıyer Belediyesi’nin ilgisi olmadığını ancak kasıtlı olarak birilerinin bu konuda merkez esnafının kafasını karıştırmaya çalıştığını söyledi.

Bilgi kirliliğine karşı esnafı dikkatli olmaya davet eden Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, “Bu pazarın kurulması konusunda kesinlikle Sarıyer Belediyesi’nin izni ve dahili olmamıştır. İzinler bu meydanın sorumluluk sahibi olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden alınmıştır. Bu yüzden bu konuda belediyemize herhangi bir şekilde eleştiri yapılması doğru değildir. Zaten bu pazarı biz kurmuş olsaydık, diğer organizasyonlarımızda yaptığımız gibi afişler ve pankartlar asarak bunu vatandaşlarımıza duyururduk” diye konuştu.

http://www.sariyerposta.com

 

Etiketler: » » » » » » » » »
3671 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.