Sarıyer Belediyesi’nden SOMA töreni !

logo

Sarıyer Belediyesi’nden SOMA töreni !

Sarıyer Belediyesi’nden SOMA töreni !

 635357485424621129Sarıyer Belediyesi, DİSK ve TÜMBELSEL Manisa Soma ilçesinde meydana gelen faciada hayatını kaybeden maden işçileri için tören düzenledi. Başkanlık binası önünde gerçekleştirilen törene Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Başkan Yardımcıları Gökan Zeybek, Semra Kartal, İsmail Erdem, Mustafa Tok ve Yüksel Tutak, Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun ve meclis üyeleri, belediye personeli ve Sarıyerli vatandaşlar katıldı.

Başkanlık binası önünde düzenlenen törende Belediye Başkanı Şükrü Genç konuşma yaptı. Konuşmasın ardından Manisa Soma ilçesinde hayatını kaybeden madenci şehitlerimiz başta olmak üzere tüm iş kazalarında kaybettiğimiz şehitlerimiz için iki dakikalık saygı duruşunda duruldu. Konuşmasına emek şehitlerine Allahtan rahmet, ailelerine ise sabır dileyerek başlayan Başkan Genç madende çalışmanın riskli olduğunu söyleyen yetkililere seslenerek “Madenin riski var diyorlar. Tamam madenin riski var ama sokakta yürürken de risk var, yaşam riskli. Riskin önleminin alınması, en aza indirmenin koşullarını sağlamakta yöneticilerin görevidir” dedi.

635357485414013129

“Riskler En Aza İndirilmeli”

Başkan Genç konuşmasına şu şekilde devam etti; “Sabırlar dileyeceğiz, rahmet dileyeceğiz ama bu işin bu şekilde devam etmemesi gerektiği herkesin bilmesi gerekiyor. Eğer önlemleri alırsanız, riski en aza indirirsiniz. Bunları yapmadığınız anda her türlü felaket gelir. Sadece Soma’da değil bugüne kadar yaşamlarını emekleri karşılığında kaybetmiş, çoluğuna çocuğuna bir şeyler götürme gayretinde olmuş tüm emek şehitlerine Allahtan rahmet diliyorum. Her felaketten mutlaka bir ders alıp, bu dersi iyi çalışıp sonucunun mutlaka getirilmesini sizler adına istiyorum. Bir avuç Sarıyer Belediyesi çalışan arkadaşlar adına istiyorum. Önemli olan niyet değil uğraş ve gayrettir. Bu işin takipçisi olunması lazım. Her bir felaketin bir bedeli olmalı. Bu bedelin getirdiği bir kazanım olmalı. Bu bedelin bu toplumda bir daha ödenmemesi, bu tip felaketlerin insanların yüreklerini dağlamaması için çaba içerisinde olup, sorumluluklarımızı bilmek zorundayız.”

Etiketler: » » » » »
1171 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.