SARIYER BELEDİYESİ KIŞA HAZIR!

logo

SARIYER BELEDİYESİ KIŞA HAZIR!

SARIYER BELEDİYESİ KIŞA HAZIR!

Günlerdir yapılan kar uyarısının ardından Sarıyer Belediyesi ekipleri de hazırlıklarını tamamladı. Sarıyerli vatandaşların kar yağışından olumsuz etkilenmemesi için çalışmalara başladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan uyarının ardından, Sarıyer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nce, 3 bin ton tuz stoku, 6 adet tuz serpme aracının yanı sıra, 17 adet iş makinesi ve 134 saha personeli teyakkuz durumunda bekletiliyor. Kar çalışmaları kapsamında acil durumlar için mahalle muhtarlarına da tuz torbaları bırakılıyor.

BELEDİYE KARA HAZIR!

Kış hazırlıkları hakkında bilgi veren Sarıyer Belediyesi Fen İşleri Müdürü Veysel Kahraman, “Meteorolojinin vereceği bilgiler doğrultusunda mücadelemiz sürecek. Eş merkezli olarak köyler bölgesi dediğimiz Zekeriyaköy, Ferahevler ve Ayazağa şantiyeleri olmak üzere üç ayrı noktadan faaliyet göstereceğiz. Lojistik destek verecek personel sayısını arttırdık. Donanım ve çalışma kadromuz ile kışa hazırız. Olası bir hava muhalefetinde, yol açmaya hasta ihbarları değerlendirilerek, bu sokaklardan başlanacak” dedi.

Yılın son günlerinde meydana gelebilecek yoğun kar yağışı ile mücadele etmek için Sarıyer Belediyesi birimlerinden oluşturulan kriz masasına çağrı merkezinin 444 1 722 numaralı telefonlarından ulaşılabileceğini belirtildi.

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
3267 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.