SARIYER BELEDİYESİ İKİ EFSANEVİ İSME BÖYLE VEFA GÖSTERDİ- Sarıyer Posta

logo

SARIYER BELEDİYESİ İKİ EFSANEVİ İSME BÖYLE VEFA GÖSTERDİ

SARIYER BELEDİYESİ İKİ EFSANEVİ İSME BÖYLE VEFA GÖSTERDİ

Sarıyer Belediyesi, Vefa Projesi kapsamında Kazım Koyuncu ve Sarıyer Spor Kulübü’nün efsane isimlerinden Baba Kenan’ın ismini taşıyan parkların açılışını yaptı.

 Sarıyer Belediyesi park açılışlarına devam ediyor. Bu kapsamda Sarıyer’in unutulmaz kaptanlarından Baba Kenan ile Karadenizli efsanevi sanatçı Kazım Koyuncu’nun isimlerini açılan iki parka verildi. Parkların açılışında konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, topluma katkı sunan dostları unutmamak için isimlerini Sarıyer’de yaşattıklarını söyledi. Açılışların ilki Maden Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Burada yenilenip halkın kullanımına tekrar sunulan Baba Kenan Parkı’nın açılışı yapıldı. Sarıyer Kulübü’nün sembol futbolcusu olan Kenan Dereli’nin adının verildiği parkın açılışına Sarıyer Spor Kulübü taraftarı ve çok sayıda seveni katılım sağladı.

ŞAİR CEKETLİ ÇOCUĞU ŞARKILARLA ANDILAR

İkinci açılış ise Kocataş Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Buradaki parka ise 2005 yılında akciğer kanserinden dolayı vefat eden Karadeniz müziğinin efsanesi Kazım Koyuncu’nun adı verildi. Açılışa, Koyuncu’nun kardeşi Niyazi koyuncu ve sanatçı dostları da katıldı. Koyuncu’nun doğum gününe iki gün kala yapılan açılışta, sevilen ismin çok sevdiği laz böreği de vatandaşlara ikram edildi. Açılışta Niyazi Koyuncu, sevilen şarkıları seslendirdi.

 

 

Etiketler: » » » » » » » » » »
389 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.