Sarıyer Belediyesi grevde!

logo

Sarıyer Belediyesi grevde!

Sarıyer Belediyesi grevde!

Sarıyer Belediyesi çalışanları, Ankara’da yaşanan hain saldırıyı protesto etmek için bugün (Pazartesi) saat 9.00’da Sarıyer Belediyesi Ek Hizmet Binası önünde toplanarak, 2 gün iş yavaşlatma kararı aldıklarını açıkladı.

sarıyer belediyesiSarıyer Belediyesi  Ankara’daki Barış,Demokrasi ve Kardeşlik Mitingi’nde yapılan saldırıyı protesto etmek için ülke genelinde başlatılan “Hayatı durduruyoruz” eylemine katılarak, 2 gün iş yavaşlatma kararı aldı.

Sarıyer Belediyesi Ek Hizmet Binası önünde toplanan Sarıyer Belediyesi çalışanları burada basın açıklaması okuyarak, Ankara’daki saldırıyı lanetledi.

Sarıyer Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcıları Semra Kartal, Gökan Zeybek ve İsmail Erdem’in yanı sıra Sarıyer Belediyesi çalışanları, Ankara’da hayatını kaybeden onlarca vatandaş için saygı duruşunda bulundu.

Coşkun: Sessiz kalınmamalı

sarıyer belediyesiMeclis Başkan Vekili Coşkun, “Bu saldırılara sessiz kalmamak gerekiyor. Burada toplanmakta kocaman bir sestir. Bütün mesai arkadaşlarım işlerinin başında olacaklar ve gelen vatandaşlara neden iş yavaşlattıklarını açıklayacaklar. Acil durumlara cevap verecek mesai arkadaşlarımız ise görevlerini yapmaya devam edecekler” şeklinde konuştu.

2 gün iş yavaşlatma kararı alındı

Binlerce vatandaşın barış sloganları atarken uğradıkları hain saldırıdan dolayı duydukları üzüntüyü dile getiren Coşkun, yaptığı açıklamada sendikaların grev çağrısına kayıtsız kalmadıklarını belirterek, 2 gün iş yavaşlatma kararı aldıklarını açıkladı.

Sarıyer Belediyesi çalışanları, Sarıyerli vatandaşlarımızın alınan bu karara verecekleri destek ve sağduyu dolayısıyla kendilerine şimdiden teşekkür ettiklerini dile getirdiler.

 

Etiketler: » » » »
2190 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.