Sarıyer Belediyesi, Avrupa Halk Oyunları Festivali’nde

logo

Sarıyer Belediyesi, Avrupa Halk Oyunları Festivali’nde

Sarıyer Belediyesi, Avrupa Halk Oyunları Festivali’nde

Sarıyer Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu, Dünya halk dansları festivaline katılmak için profesyonel kadro ile yola çıktı.

2014 yılında Macaristan’da düzenlenen festivalde ikincilikle bizleri gururlandıran Sarıyer Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu, bu yıl da başta İtalya olmak üzere Avrupa’nın birçok ülkesinde düzenlenen etkinliklerde yarışacak. Türkiye Folklorunun en önemli isimlerinden Duayen İsmail Çelik’in Sarıyer Belediyesine kazandırmış olduğu profesyonel ekip bir yıl boyunca yapmış olduğu çalışmaları Ramazan etkinliklerinde sergilenmiş ve bugün çalışmalarını Avrupa da sergilemek için yola çıktı.

Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem’in başkanlığını yaptığı ekipte CHP Meclis Üyeleri Aysin Gönen, Mustafa Balcı, AK Parti Meclis Üyelerinden Nurettin Çelik, Abdullah Akşahin, Mehmet Yaman, Sarıyer Belediye Halk Oyunları Topluluğu’na eşlik ediyor.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in halk dansları projesi kapsamında Sarıyerli gençlere ve her yaştan insana bu yıl halk dansları kursları düzenleyerek sosyal projesi başarıyla devam ediyor.

Etiketler: » » » » » » »
3748 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.