Sarıyer Belediyesi 2017 bütçesine 23 Evet 12 Red

logo

Sarıyer Belediyesi 2017 bütçesine 23 Evet 12 Red

Sarıyer Belediyesi 2017 bütçesine 23 Evet 12 Red

Sarıyer Belediyesi’nin 350 milyon TL’lik 2017 tahmini bütçesi Belediye Meclisi’nde yapılan görüşmeler sonucu AK Parti grubunun 12 “red” oyuna karşılık, CHP’nin 23 “evet” oyuyla kabul edildi.

350 bin nüfusa sahip Sarıyer’in CHP’li Belediye Başkanı Şükrü Genç 350 milyon’TL’lik bütçenin meclisten geçmesinden sonra tüm meclis üyelerini geleneksel hale gelen bütçe sonrası yemeğine davet etti.

955891Sarıyer Belediye Meclisi’nin Ekim ayı ikinci toplantısı bugün yapıldı. Toplantıda Sarıyer Belediyesi’nin 2017 yılı tahmini bütçesi görüşüldü. Bütçeyle ilgili olarak önce AK Parti grubundan Mustafa Büyük, Salim Kain ve Hüseyin Coşkun eleştirel konuşmalarda bulundu. Ardından Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Tok bütçe ile ilgili bildi verdi. Daha sonra da CHP Grup Başkanvekili Gökan Zeybek konuştu. Zaman zaman tenkit ve tartışmaların yaşandığı bütçe görüşmesini CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte izledi. Görüşmeler sırasında Meclis Başkanvekili Hüseyin Coşkun, AK Parti Meclis Üyelerine konuşmalarında kullandıkları gerginlik ve sataşmadan uzak üsluplarından dolayı teşekkür ederken, AK Parti’lilerin 42, CHP’lilerin de toplam 43 dakika konuşma yaptıklarını belirtip, meclis başkanı olarak adil bir yönetim sergilediğini söylemesi gülüşmelere neden oldu.

Sarıyer Belediyesi’nin 2017 bütçesinde yer alan maddeler daha sonra tek tek oylandı. AK Parti grubu tümüne “red” oyu verirken, CHP’nin  “evet” oylarıyla tahmini bütçe kabul edildi.

Etiketler: » » » » » » »
1213 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.