Sarıyer Belediye Meclisi'nde gerginlik

logo

Sarıyer Belediye Meclisi’nde gerginlik

Sarıyer Belediye Meclisi’nde gerginlik

Darüşşafaka’daki Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde Sarıyer Belediye Meclisi Ekim ayı ilk oturumunda gergin anlar yaşandı.

2016-2017-2018 Gelir-Gider Bütçe Tasarısı Hakkındaki Başkanlık Teklifi’nin görüşülmesi sırasında yaşandı. Meclis Başkanvekili CHP’li Hüseyin Coşkun gündem maddesinin ilgili komisyona havalesiyle ilgili olarak oylama yaptıracağı sırada AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Çelik, Sarıyer Belediyesi’ni yolsuzlukların yaşandığı bir kurum olarak niteleyip, “Burdan bir şey çıkmaz, bu nedenle bütçe tasarısının komisyona gitmeden oylanmasını ve bizim de vereceğiz ‘hayır’ oyu ile geçmesini istiyoruz” dedi.

Genç: Ahlaksızlık yapmayın, bırakın meclis çalışsın, oturun oturduğunuz yerde

akp-chp-kavga-2Meclis Başkanvekili Hüseyin Coşkun bunun yasal olarak mümkün olmadığını, tasarının önce komisyonda görüşülmesi gerektiğini belirtirken, CHP Grup Başkanvekili Gökan Zeybek, AK Parti’li Nurettin Çelik’in yolsuzlukla ilgili sözlerini kabul etmediklerini söyledi ve asıl bu konuda AK Parti’nin şaibeli olduğunu ifade ederek Çelik’e tepki gösterdi. Bu arada tartışmaya diğer meclis üyeleri de dahil oldu ve kimin kime ne söylediğini belli olmadığı salona bir kargaşa hakim oldu. Her iki grubun meclis üyeleri ayaklanırken, Başkan Şükrü Genç, “Ahlaksızlık yapmayın, bırakın meclis çalışsın. Oturun oturduğunuz yerde” deyince tartışma daha da alevlendi. Meclis üyelerinin yanısıra partililer ve izleyiciler de tartışmaya girince Sarıyer Belediye Meclisi için hiç de yabancı olmayan görüntüler bir kez daha kayıtlara geçti.

Genç: Ahlaksızlık yapmayın

şükBu arada Başkan Şükrü Genç. “Ben, size ahlaksız demedim, ‘ahlaksızlık yapmayın’ dedim diyerek kendini savunurken, AK Parti’li Hicran Çelikyay ile Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Tok arasında daha gergin ve senli benli hitabete varan başka bir tartışma meydana geldi. AK Parti Başkanvekili Nurettin Çelik ise, “Bize ahlaksız diyen bir başkanın olduğu meclis çatısı altına daha fazla durmak istemiyoruz” diyerek arkadaşlarını salon dışına davet ederken, Meclis Başkanvekili Hüseyin Coşkun da gündem maddelerinin sonuna gelindiği için gerginliğe son noktayı koydu ve toplantıyı bitirdi.

 

 

 

 

Kaynak: Sarıyer Kent

Etiketler: » » » » » » » » »
2216 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.