Sarıyer Akademi’de sınav heyecanı

logo

Sarıyer Akademi’de sınav heyecanı

Sarıyer Akademi’de sınav heyecanı

Sarıyer Belediyesi tarafından kurulan Sarıyer Akademi’de 8. Sınıf öğrencileri sınav heyecanı yaşadı.

Sarıyer Belediyesi tarafından kurulan Sarıyer Akademi’de 8.  Sınıf öğrencileri sınav heyecanı yaşadı. Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sınavlarına hazırlanan yüzlerce öğrenci akademi destek almak, sınıf düzeylerinde eksiklerini tamamlamak ve liseye hazırlanmak için Sarıyer Akademi’de eğitim görme fırsatı yakalıyor.

Sarıyer Akademi 2Sarıyer Akademi Genel Koordinatörü Sami Görey ve tüm uzman kadrosu TEOG için değerlendirme ve seviye belirleme sınavına girmek için Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde hazır bulunan öğrencilerle bire bir ilgilenerek, sınav hakkında bilgi verdi.  Öğrenciler 100 dakikalık süre içinde Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, İngilizce ve Din Kültürü Ahlak Bilgisi derslerinden 20’şer sorudan sorumlu tutuldu. Yoğun katılımdan dolayı 8. Sınıflar için 11 Eylül Cuma tekrar bir sınav gerçekleştirilecektir.

TEOG sınavı öğrencileri için eğitimler 14 Eylül tarihinde başlayacaktır. Eğitimler 558 saat ders, 80 saat sınavlar ve değerlendirme çalışmalarıyla birlikte 638 saat olacaktır.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
4455 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.