Sarıyer aday adayları arasında ‘2014 pankart savaşı’ başladı

logo

Sarıyer aday adayları arasında ‘2014 pankart savaşı’ başladı

Sarıyer aday adayları arasında ‘2014 pankart savaşı’ başladı

 PAN12014 Mart’ında yapılacak yerel seçim için belediye başkan aday adayı ya da meclis üyesi aday adayı olan siyasetçilerin kendilerini halkta tanıtmak için yaptığı pankart asma olayı giderek gizli bir savaşa dönüşmeye başladı.

Pankartların biri inip biri asılırken, bazı aday adaylarının pankartını asan kişilerin rakiplerin pankartını indirmesinden şikayet ediliyor. Ayrıca Sarıyer Belediyesi görevlilerinin de aday adayı pankartlarını topladığı, bu davranışın centilmenlik dışı olduğu ve yakışık almadığı belirtiliyor.

Sarıyer’in değişik yerlerine asılan pankartların vatandaşlar tarafından görülmesi için dikkat çekici yerlere asılmasına özen gösterilirken, yol kenarı, trafik ışıklarının olduğu kavşaklar, kaldırım ve halkın kalabalık olduğu alanlar özellikle tercih ediliyor. Ancak pankart asmak için yer bulma güçlüğü çeken bazı kişilerin ise gece çalıştığı ve rakiplerin pankartlarını gizlice indirip, kendi pankartlarını astıkları iddia ediliyor. Bu iddiaları doğrulayan görüntü ise bir gün bir pankartın asıldığı yerde diğer gün başka bir adaya ait bir pankartı görmek oluyor.

GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ YARATILIYOR

Öte yandan tanıtım amaçlı asılan aday adaylarının pankartlarının yanı sıra Sarıyer Belediyesi’ne ait kültür ve sosyal faaliyetlerin duyurusunun yapıldığı çok sayıda pankarttın da çeşitli yerlerde yan yana asılması büyük bir görüntü kirliliğine neden oluyor. Özellikle belediyeye ait pankart sayısının fazla olması dikkatlerden kaçmıyor.

2Bu arada daha önce yayınlanan çevre ile ilgili kanun ve yönetmeliklere göre pankart ve el ilanlarının çevre kirliliğine neden olması, araç sürücülerinin dikkatini dağıtacak yerlere asılması yasaklanmıştı. Bu yasağa uymayanlara da cezai işlem uygulanacağı belirtilmişti.

 

 

2010 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.