SANKİ SİTEYİ YIKIP DENİZE ATMIŞLAR

logo

SANKİ SİTEYİ YIKIP DENİZE ATMIŞLAR

SANKİ SİTEYİ YIKIP DENİZE ATMIŞLAR

İstanbul’un ünlü plajlarından Kilyos’taki sahil şeridi boyunca bulunan moloz yığınlarıyla ilgili konuşan Sarıyer Belediye Başkanı, “Sanki bir siteyi yıkıp denize dökmüşler gibi.” dedi.

İstanbul’un ünlü plajlarından Kilyos plajında birkaç gün önce fark edilen moloz yığınları vatandaşların tepkisine yol açtı. Yaklaşık 1.5 kilometrelik sahil şeridi inşaat molozlarıyla kaplı halde.

MOLOZLAR SAHİLE VURDU

CNN Türk’ün haberine göre, denizden döküldüğü düşünülen inşaat molozları neredeyse tüm sahil şeridinde görülüyor. Sahile vuran malzemeler arasında, kapılar, su boruları, moloz yüklü çuvallar da yer alıyor. Atıkların nereden geldiğinin araştırıldığını belirten Sarıyer Belediye Başkanı  Şükrü Genç, sahildeki molozların temizlenmesinin kolay olduğunu ancak denizdeki kirlilik için mutlaka denizden müdahale yapılması gerektiğini söyledi.

“SANKİ BİR SİTENİN MOLOZU DENİZE ATILMIŞ”

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in CNN Türk’e şu açıklamaları yaptı:”Cumayı cumartesiye bağlayan gece haberdar edildik. Ancak inanılmaz derecede yoğunlukla geliyor. Buraya 3-5 bina değil, sanki bir sitenin yıkılması sonucu denize boşaltılmasıyla olmuş olabilir. Kıyı şeridinin koy bölümlerinde söz konusu bu.Büyük ihtimalle kamyonla taşındı ve bir yere boşaltıldı. Veya tekneden de boşaltılmış olabilir. İlk defa böyle bir şey yaşadık. Şaşkınız dolayısıyla. 3 kamyona yakın atık temizlendi. Sadece kıyıdan temizlik yapılıyor. Mutlaka denizden de müdahale edilmesi gerekiyor.”

http://www.sariyerposta.com

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
884 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.