SAMA-DER’den  basın açıklaması

logo

SAMA-DER’den  basın açıklaması

SAMA-DER’den  basın açıklaması

DSC_0223Sarıyer Malatyalılar Derneği  dopdolu bir organizasyonla türkü sevenlerle buluşma gerçekleştirdi. Sarıyer Malatyalılar Derneği Başkanı Serhan Bilgen yaptıkları organizasyon sonrası emeği geçen herkese teşekkür ederken, çeşitli açıklamalar da bulundu.

Sarıyer Malatyalılar Derneği binasında yapılan basın açıklamasında konuşan Başkan Serhan Bilgin, birincisi düzenlenen türkü şöleniyle ilgili kamuoyuna açıklama yaptı. Basın toplantısına, Dernek Genel Sekreteri Züleyha Erkaya ve Başkan Yardımcısı Süleyman  Şener’de katıldı.

Bilgin, “24 Mayıs 2014 tarihinde düzenleyeceğimizi bildirdiğimiz geleneksel türkü şölenimiz ülkemizde yaşanan Manisa’nın Soma ilçesinde ki maden faciası dolayısıyla ertelendi. Ertelenen türkü şölenimiz muhteşem bir organizasyonla hedefine ulaştı” dedi.

DSC_0224Katılımdan Mutluyuz

Sarıyer’ de yaptığımız bu etkinliğin, daha önceden türkü şöleni adı altında yaklaşık ondan fazla sanatçının katılımıyla gerçekleştirilen bir etkinlik olduğunu söylemek isterim. Daha önceleri böyle bir etkinlik olduğunu duymadık. İnşallah bundan sonraki süreçte daha da iyi projelerimizin ortaya çıkacağından eminim. Şölenimiz bazı olayların dolayı,  Türkiye’de bazı acı verici hadiselerin gerçekleşmesi, İstanbul Milletvekilimiz Ferit Mevlüt Aslanoğlu’nun vefatı, derneğimizin kurucularından, derneğimizin eski genel sekreteri Nişan Kiraz’ın vefatı bizleri derinden üzdü. Hava muhalefeti bu etkinliğimizin bazı noktalarda sakıncalı bir sürece girmesine sebep oldu. Dolayısıyla bu etkinliğimizin özellikle katılım noktasında ertelediğimiz için zayıf geçti. Fakat biz tahminen bin civarında katılımı olan bu etkinlikten mutluyuz. Sanatçılarımız bizlerle birlikte her zaman olacaklarını dile getirdiler.

Şükrü Genç elinden gelen desteği verdi

Şükrü Genç’e projemizi sunduğumuzda özellikle türkülerin Sarıyer’de gündeme getirilmesi, halkın temsilcisi olan türkülerin söylenmesine ve sanatçılar geçidiyle halk müziği konserine dönüşmesine gerçekten değer verdi. Bu projeyi yerinde bir çalışma olarak değerlendirirken bundan sonraki çalışmalara daha büyük önem vereceklerini altını çizerek kaydetti.

Sarıyer Hepimizin

Biz Sarıyer’de ciddi bir nüfusa sahibiz. Ama biz Malatya’dan önce Sarıyerliyiz. Sarıyer için çalışacağız, ilçemize hizmet edeceğiz, elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Bu çalışmalarımızı yaparken tüm hemşerilerimizden, Sarıyerlilerden,  sivil toplum kuruluşları temsilci yöneticilerinden ve Sarıyer Belediyemizden,  kamu kurum temsilcilerinden destek bekliyoruz. Malum ki sivil toplum kuruluşları bu desteklerle ayakta kalıyor.

 DSC_0230Şölenimizin tek amacı öğrencilerimize burs vermek

Sarıyer’ de yaşayan Malatyalı iş adamlarımızın da bizlerin yanında olmasını ve öğrencilerimize vereceğimiz burs yardımlarının sönük geçmemesi, öğrencilerimize sunacağımız katkıları daha güçlü hale getirmemiz için bu tip organizasyonlarda ve etkinliklerde yanımızda olmasını istiyoruz. Yaptığımız organizasyonun amacı yardıma muhtaç ilköğretim de dahil olmak üzere eğitim gören tüm öğrencilerimize burs imkânı sağlayabilmektir. Fakat ekonomik olarak etkinliğimiz amacına ulaşamamıştır. Ne yazık ki bu noktada sıkıntı yaşandı. Etkinliğimize destek olacak iş adamlarımızın bizimle iletişime geçmesini özellikle vurguluyorum. Bu konuda hepimizin eksikliği var.

Ciddi projelere imza atacak ekibe sahibiz

Sarıyer Malatyalılar Derneği çok ciddi projeler yapacak hem bilgiye hem de iyi bir yönetime sahip. Sadece maddi ve manevi destek istiyoruz. Geleceğimiz, gençlerimize bağlı. Gençlerimizin sektör adamı olabilmesi için onlara katkı sağlamamız gerekiyor. Yardıma muhtaç ailelerimize kamu kurumlarından almış olduğumuz destekleri ve yapmış olduğumuz bu tip organizasyondaki gelirlerimizle onlara ulaşmaya çalışıyor. Gıda, giyim ve çeşitli konusunda yanlarında olmaya devam edeceğiz. Bu sebeple hemşerilerimizin derneğimize müracaat etmesini, gelip gitmesini, üyeliklerini yaptırmalarını bekliyoruz. Ve üyelerimizin de bizlere bu konuda yardımcı olarak derneğimize sahip çıkılmasını istiyoruz.

Kimseye kırgın değiliz.

Biz amacımıza ulaştık Sanatçılarımızın hepsi o sahnede âdete daha da büyüdüler. Katılımcılarımıza güzel bir türkü şöleni yaşattığımızı düşünüyorum. Ve bunu da başardığımızı düşünüyorum. Halkımızın bu etkinliklere daha fazla katılmalarını bekliyoruz. Bu projemiz bir ilkti, tecrübelerimizle daha güzel etkinliklerde daha iyisini yapacağımızı düşünüyorum.

DSC_0222Serhan Bilgen’den “Teşekkür”

Derneğimizin etkinliğine sponsor olan başta Sarıyer Belediye Başkanımız Şükrü Genç’e ve ekibine çok teşekkür ediyoruz. Etkinliğimize destek veren Sarıyerli Malatyalı hemşerilerimiz de bizleri yalnız bırakmadı. Etkinliğimize katılmakla birlikte baştan sona türkü şöleni etkinliğimize destek verdi. Başkan yardımcısı İsmail Erdem bu tür sivil toplum kuruluşlarda yöneticilik yaptığı için çalışmaları yakından biliyor, bu etkinliğimizde bize büyük bir emek vererek destek yardımcı oldu.

Bu çalışmamız içerisinde gerçekten çok özverili fedakârlık gösteren yönetim kurulu arkadaşlara, sponsor olarak bizden hiçbir desteğini esirgemeyen CHP Meclis Üyesi ve aynı zamanda hemşerimiz Sarıyer’de siyaset yapan aynı zamanda iş adamı olan Dr. Cengiz Alp’in de etkinliğimizde büyük bir desteği var. Bu çalışmalarımıza katkı sunan sponsor firmalarımıza, Altınbaş Sigorta, Varol Kuyumculuğa da teşekkür ediyorum.

Etkinliğimiz boyunca bizi yalnız bırakmayan bu organizasyonumuza destek veren Malatya AK Parti Milletvekilimiz Ömer Faruk Öz, yanımızda olmasa da manevi desteklerini gördük.
Şölenimizde aramızda olmasa da bize telgrafları ile destek veren Malatya Büyükşehir Başkanımız Ahmet Çakır, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Topbaş, İstanbul 2. Bölge Ak Parti Milletvekili İbrahim Yiğit, İstanbul 2.Bölge MHP Milletvekili Murat Başeskioğlu’na teşekkür ediyorum. Yine Malatya da bulunup aramıza katılmayan ilçe belediye başkanlarımıza, basın mensuplarına, ilçedeki üst düzey görevlilere, Valimiz Vasfi Şahin’ e teşekkür ederiz. Baştan sona programımızı takip eden ve etkinliğimizin başarıya ulaşması için yanımızda olan Sarıyer, Malatya aynı zamanda Türkiye’de faaliyetlerini sürdüren basın mensuplarına teşekkür ederiz.

Etkinliğimizde sahne alan sanatçılarımız Dilber Doğan, Fatoş Çal, Serpil Efe, Ali Abbas Aslantürk, Ruşen Ayyıldız, Muzaffer Özdemir, Erdinç Buruç, Mesut Salman, Grup Arguvan, Arguvan Köyleri ve Eğitim Kültür Vakfı tarafından düzenlenen 13.ses yarışmasında 1. olan Uğurcan Sekendur’a katkılarından dolayı teşekkür ederiz. Sanatçılarımıza eşlik eden saz ekibine, akademisyen olan Arif  Yanmaz’ a, sinema sanatçısı ve güzellik yarışmasında 1. Olan Nesrin Akkoça teşekkür ederiz. İlçe kaymakamımız, ilçe emniyet mensuplarına ve kamuda çalışan diğer çalışanlara, Sarıyer Belediyesinde görev yapan etkinliğimizin duyulmasına yardımcı olan kişilere teşekkür ederiz.

Stat görevlilerine, ses sistemini kuran çalışma arkadaşlarımıza, bizleri yakından takip eden Yeşil Malatya Gazetesi ve dergisine, Sarıyer Posta Gazetesi’ne, Yön Radyo’ya, Sarıyer’de görev yapan diğer gazetelere ve basın çalışanlarına teşekkür ederiz. Sarıyer’de görev yapan STK yöneticiler ve başkanlarına, yöresel dernek temsilcilerine canı gönülden teşekkür ederim. Sarıyer Belediyesinde görev yapan meclis üyelerine, Baltalimanı Mahalle Muhtarı Ali Haydar Aslan’ a da teşekkür ederim. Her faaliyetimizde bizlere destek veren Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği Temsilcilerine, genel başkanvekili, genel sekreteri ayrıca yönetim kuruluna da çok teşekkür ederim. Arguvan, Arapgir, Hekimhan, Doğanşehir ve diğer ilçe temsilciliklerine bizlerle birlikte oldukları için de teşekkür ederim. CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz ve yönetim kuruluna teşekkür ederiz. Bizleri onurlandırdılar destek verdiler. Malatya Milletvekilimiz Veli Ağbaba aramızda olmasa da yaptığımız telefon görüşmesinde bizlere başarı dileklerinde bulundular.

 

Etiketler: » » » » »
1335 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.