Sahipsiz sokak hayvanlarını aç-susuz bırakmayalım

logo

Sahipsiz sokak hayvanlarını aç-susuz bırakmayalım

Sahipsiz sokak hayvanlarını aç-susuz bırakmayalım

1Sahipleri tarafından veya diğer birçok ilçe belediyesi tarafından istenmeyen hayvanların Sarıyer sınırları içine terk edildiği ve bunların beslenmesi için tamamına ulaşılamadığı belirtilip, vatandaşların bu konuda duyarlı olması istendi.

Sarıyer Belediyesi yetkilileri tarafından konuyla ilgili yapılan bilgilendirilmede, Sarıyer’de yaşayan kedi, köpek gibi hayvanların sağlık sorunlarının Belediye Veteriner Müdürlüğü tarafından yapıldığı belirtilip, “İlçemizde yaşayan sahipsiz sokak dostlarımıza karşı duyarlı davranıp, aç ve susuz bırakmayalım. Yaz mevsimi nedeniyle havaların ısınmasına bağlı olarak ilçemizdeki su kaynaklarının da azalmasına bağlı olarak çevremizde veya sokağımızda yaşayan sahipsiz hayvanların susuzluktan etkilenmemeleri için duyarlı davranıp yaşadığımız ortamlarda uygun yerlere bir kap su koymayı unutmayalım.

Bütün canlılarda olduğu gibi sokak hayvanları da yaz aylarında daha fazla suya ihtiyaç duymaktadırlar. Bu ihtiyaçlarının karşılanması için bizlerin yardımlarına ihtiyaç duymaktadırlar. Bu nedenle duyarlı davranıp yaşadığımız ortamlarda uygun noktalara uygun bir kap içersinde su bırakmalıyız. Sokak hayvanlarının yanı sıra diğer yaban hayatı hayvanları da (özellikle kuşlar) bu duyarlı davranışımız sayesinde susuzluktan kurtulurlar. Ayrıca suyun yanında yine evde artan ve kedi, köpek gıdası olarak kullanılabilen yemek atıklarını uygun bir kap içerisinde sokak hayvanlarının bulunduğu noktalara bırakırsak onların beslenmelerine yardımcı oluruz” dendi.

1208 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.