Şahan Gökbakar: Niye yürümüyor bu dünya..!

logo

Şahan Gökbakar: Niye yürümüyor bu dünya..!

Şahan Gökbakar: Niye yürümüyor bu dünya..!

Ankara’daki saldırıyla ilgili bir yazı kalema alan Şahan Gökbakar, “Türkiye’nin başkentinde terör 95 insanı vahşice katledince niye yürümüyor bu dünya?” sorusunu sordu.

Toplumsal konulardaki duyarlılığıyla tanınan Şahan Gökbakar, Ankara’da yaşanan terör faciasına lanet okudu. Dünyanın ülkemizdeki bu acı karşısında sessiz kalışına da isyan eden Şahan, sosyal medyadan şöyle yazdı:

“TÜRKİYE’DE OLUNCA…”

“Türkiye’nin başkentinde, Ankara’nın orta yerinde iki tane bomba patlatıyorlar. Terör, 100’e yakın insanın ortalık yerde güpegündüz canını alıyor. Tarihin en büyük terör saldırısı yaşanıyor. Bu acıda bile birlik olamayacak mıyız? Hala itişmeye, kakışmaya, kavgaya devam mı edeceğiz içimizde? Hadi bizden bir cacık olmaz, peki… Hani Fransa’nın başkentinde terör bir mizah dergisindeki çizerleri katledince bütün dünya kol kola yürüdü de Türkiye’nin başkentinde terör 95 insanı vahşice katledince niye yürümüyor bu dünya?

“NİYE BİLİYOR MUSUNUZ, BENCE BİLİYORSUNUZ”

Fransa’da olunca karşısında bütün liderlerce kol kola yürünen terör, Türkiye’de olunca mı sadece telefonla kınanıyor? Bu ülke, bu dünyada değil mi? Bu ülkede de insan hayatının kıymeti aynı değil mi? Niye dünya liderleri kol kola girip Gar’dan Sıhhıye’ye yürümüyor? Yoksa biz ayrı dünyaların insanları mıyız? Niye biliyor musunuz, bence biliyorsunuz!”

Şahan Gökbakar’ın bu cümleleri, tüm takipçilerinden büyük destek aldı.

Etiketler: » » » »
1270 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.