Sağlık Müdürü Dr. Şıralı; “Hizmetin kalitesi artıyor ama eksikler de var”

logo

Sağlık Müdürü Dr. Şıralı; “Hizmetin kalitesi artıyor ama eksikler de var”

Sağlık Müdürü Dr. Şıralı; “Hizmetin kalitesi artıyor ama eksikler de var”

DSCF4965Sarıyer İlçe Sağlık Müdürü  Dr. Asuman Kerem Şıralı, yapılan yatırımlarla ilçedeki sağlık hizmeti veren kuruluş sayısında artış kaydedildiğini ve hem kamu hem de özel hastaneler sayesinde vatandaşların yakın bir zamanda sağlık hizmeti almada hiç bir sıkıntısı kalmayacağını söyledi.

Sarıyer Posta’ya Sarıyer’deki sağlık uygulamaları ve yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Dr. Asuman Kerem Şıralı, “Çayırbaşı’nda inşaatı devam eden bir devlet hastanemiz var. Huzur Mahallesi’nde kaba inşaatı hemen hemen tamamlanmış olan eğitim ve araştırma hastanesi bulunuyor. Cumhuriyet Mahallesi’nde yapılacak ağız ve diş sağlığı hastanesi de tamamlandığı takdirde ilçemizdeki sağlık kuruluşları hem fiziki imkanlar hem de tıbbi hizmet açısından tüm ihtiyacı karşılayacak duruma gelecek. İnsanlarımız da başka ilçelere taşınmadan tedavi olabilecek” dedi.

KARDİYOLOJİ YOĞUN BAKIM GEREKİYOR

Sarıyer’deki mevcut hastanelerde şu an için bir kardiyoloji yoğun bakım ünitesi bulunmadığını ve bunun önemli sorunlar doğurduğunu söyleyen Dr. Asuman Kerem Şıralı, bu nedenle inşaatı devam eden devlet hastanesinin çok kısa sürede tamamlanması gerektiğini vurguladı.

DSCF49664 NOKTADA 112 ACİL AMBULANS BEKLETİLİYOR

İlçede meydana gelen kazalara ya da değişik yaralanmalı olaylara müdahale etmek ve yaralıyı hastanelere nakletmek için 4 noktada 112 Acil ambulansı bekletildiğini söyleyen İlçe Sağlık Müdürü Dr. Asuman Kerem Şıralı, İTÜ, Orman Bölge Müdürlüğü, Boğaziçi Üniversitesi ve İsmail Akgün Devlet Hastanesi’nde bulunan 112 Acil noktasının sayı olarak 6’ya çıkarılmasında yarar gördüğünü ifade etti.

Trafik yoğunluğu nedeniyle bazı durumlarda olay ve kazalarda talep edilen ambulansın geç gelebildiğini, bunun için de gerekli önlemleri almaya çalıştıklarını söyleyen Dr. Şıralı, “İsmail Akgün Devlet Hastanesi’ndeki 112 Acil noktası hastanenin dördüncü katında. Görevli sağlık personelinin bu kadar merdiveni inip, ambulansa geçmesi bile belli bir zamanı alıyor. Diğer ilçelere göre 112 Acil ambulansı bakımından daha iyi durumdayız ancak personelin bulunduğu yerlerin müstakil ve uygun olması gerekir” dedi.

Sağlık Müdürü Dr.Asuman Kerem Şıralı, AB kriterlerine uygun olarak 112 Acil ambulanslarında artık doktor bulundurulmadığını ve olay yerine acil tıp teknisyenlerinin gittiğini belirterek, vatandaşların ambulansta neden doktor yok diye tepki göstermemesi gerektiğini de ifade etti.

2703 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.