SAFFET YILMAZ: 25 YILDIR BÖYLE BİR SEZON YAŞAMADIK

logo

SAFFET YILMAZ: 25 YILDIR BÖYLE BİR SEZON YAŞAMADIK

SAFFET YILMAZ: 25 YILDIR BÖYLE BİR SEZON YAŞAMADIK

Normal şartlarda balığın en bol ve lezzetli zamanı olan bugünlerde, hava ve deniz şartlarının elverişsizliğinin yanında denizlerde geçen sezonlara göre daha az balık bulunması, fiyatlara tavan yaptırdı. Bu durum, geçmiş sezonlarda çeşit çeşit balığın süslediği tezgahlardaki satışları da olumsuz etkiledi. Balık fiyatlarında halde yüzde 150 civarında artış yaşanması nedeniyle satışlar azalınca balık pazarlarındaki bazı esnaf kepenk kapattı.

Saffet Balıkçılık Su Ürünlerinin sahibi Saffet Yılmaz, “25 yıldır bu sektördeyim. Bu Kadar kötü bir sezon yaşamadık. Normalde şu anda balık tüketimi için en uygun zaman olduğunu ancak bu sezon balık açısından olumsuz bir durum yaşıyoruz. dedi.

YILMAZ: YÜZDE ELLİ AZALMA VAR

Balık avı ve fiyatlarının hava ve deniz şartlarına bağlı olduğuna vurgu yapan Yılmaz, balığın bol olması durumunda fiyatların düştüğünü, az olması durumunda ise yükseldiğini ifade eden Yılmaz, bu sezon denizlerde neredeyse hiç balık olmadığını anlatarak, “Balık çok az. Geçen yıllarla kıyas bile yapamayız. Geçen yıla oranla yüzde 50 civarında azalma var. Bunun en büyük nedeni hava şartları. Tabii başka nedenler de var. Ancak bunlara yapacak bir şeyimiz yok. Allah veriyorsa oluyor, vermiyorsa böyle oluyor. Denizler neredeyse bomboş. Tezgahlar da aynı durumda. Hatta bazı dükkanlar çareyi kapatmakta buldu. Artık bu sezonu böyle geçirip, önümüzdeki sezona bakacağız. İnşallah önümüzdeki sezon bu açığı kapatırız” şeklinde konuştu.

 

Etiketler: » » » » »
7987 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.