Sarıyer Belediyesi'nden gençlere avrupa imkanı

logo

Sarıyer Belediyesi’nden gençlere avrupa imkanı

Sarıyer Belediyesi’nden gençlere avrupa imkanı

635407010484878915

Sarıyer Belediyesi Avrupa Gönüllü Hizmeti Programı ile gençlere Avrupaya gitme fırsatı sunmaya devam ediyor.

Sarıyerli 40 gencin katılacağı programın ana amacı; Avrupa vatandaşlığını güçlendirmek ve yerelde aktif vatandaşlığı harekete geçirmektir. Yurtdışına gidecek gençler Ayrılış Öncesi Eğitim sebebiyle Mimar Sinan Parkı içerisinde bulunan Bağlar Yaşam Evi’nde bir araya geldi.

Programa Başkan Yardımcısı İsmail Erdem ve Dış İlişkiler Müdürü İzzettin Büyükyılmaz da katıldı. İsmail Erdem öğrencilerle teker teker görüşüp başarılar diledi. Öğrencilerden daha önce yurt dışı programına katılıp deneyimlerini anlatanlar yeni gidecek olanlara ışık tuttu. Sarıyerli öğrencilerin yanı sıra bu sene programa Bursa’dan bir gençte katılacak.

Sarıyer Belediyesi AB’nin fon desteği ile 2 ile 12 ay süreliğine gençlerin çeşitli ülkelerde ağırlıklı olarak AB Ülkelerinde gönüllülük faaliyetlerine katılmalarına destek olup, sosyal sorumluluk projelerinde yer almalarını sağlıyor. Slovenya, Portekiz, Ukrayna, Bulgaristan, Yunanistan, Malta, İngiltere, Polonya gibi çok çeşitli ülkelere gitme fırsatı yakalayan gençler projede gençler gündüz bakım evi statüsünde olan Daily Center’da (Bulgaristan) yetişkin engellilerin sosyal hayata katılmaları için bir takım aktiviteler tasarlayacaklar ve hayata geçirecekler. Engelliler için tiyatro çalışmaları, dans gösterileri yapacaklar.

Etiketler: » » » » » » » »
1201 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.