RİSKLİ ALAN İLANINA KARŞI 6 BİN İMZA TOPLADILAR

logo

RİSKLİ ALAN İLANINA KARŞI 6 BİN İMZA TOPLADILAR

RİSKLİ ALAN İLANINA KARŞI 6 BİN İMZA TOPLADILAR

Geçtiğimiz günlerde ‘Riskli Alan’ ilan edilen FSM ve Baltalimanı’nda yaşayan vatandaşlar topladıkları 6 bin itiraz dilekçesini Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne verdi.

FSM ve Baltalimanı’nda geçtiğimiz günlerde düzenlenen protesto mitinginde alınan kararın ardından 15 gün geçmeden 6 bin imza toplandı. Bakanlar Kurulu kararıyla ikinci kez riskli alan ilan edilen FSM ve Baltalimanı Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, karara tepki olarak Şehircilik İl Müdürlüğü’ne itiraz dilekçesi verdi. Baltalimanı Mahalle Muhtarı Ali Haydar Aslan, FSM Muhtarı Osman Karaçam ile dernek başkanı Fazlı Ceylan’ın önderliğinde bir grup, toplanan dilekçeleri Beşiktaş’taki il müdürlüğüne teslim etti.  

5 BİN 600 KİŞİ DİLEKÇE VERDİ

18 Aralık’ta Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde düzenlenen protesto mitinginde alınan karar üzerine ‘Riskli alan’ ilan edilen mahallelerde yaşayan vatandaşların itiraz dilekçesi verdiğini hatırlatan Baltalimanı Ali Haydar Aslan, “Bugüne  kadar yaklaşık 5 bin 600 kişi dilekçe verdi. Yaklaşık 2 bin kişi daha dilekçe verecek. Biz riskli alan kararının kaldırılmasını ve bu yanlışlıktan dönülmesini bekliyoruz. Bunun için tüm mahalle sakinleri olarak mücadelemiz devam edecek” dedi.

DESTEK VEREN MAHALLE SAKİNLERİNE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Dilekçeleri Ali Haydar Aslan ile birlikte teslim eden Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Muhtarı Osman Karaçam da, “Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne İstanbul İli, Sarıyer İlçesi, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi (Armutlu) sınırları içerisinde bulunan ve ekli kroki ile listede sınır ve koordinatları gösterilen alanın riskli alan ilan edilmesi kararı ile ilgili mahalle halkımız, Baltalimanı ve FSM Muhtarlığımıza dilekçelerini ve emlak beyanlarını, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü’ne verilmek üzere ilettiler.”açıklamasını yaptı.

Dilekçe sayılarıyla ilgili ayrıntılı bilgi veren Karaçam, “Baltalimanı Mahallesi 800 adet dilekçe ve 650 adet emlak beyannamesi teslim ettiler. FSM Mahallesi 5 bin 682 adet dilekçe ve 5 bin 862 adet Emlak Beyannamesi konut sahipleri teslim ettiler. Tarafımıza teslim edilen dilekçeler 30.12.2016 saat 16.00’da Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne teslim edilmiştir. Emeği geçen destek veren tüm mahalle sakinlerine teşekkür ederiz.”diye konuştu.

http://www.sariyerposta.com/

 

Etiketler: » » » » » » » » » » »
853 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.