REKOR ÜSTÜNE REKOR!

logo

REKOR ÜSTÜNE REKOR!

REKOR ÜSTÜNE REKOR!

Güne 3.49 seviyesinden başlayan dolar/TL, 3.5992 seviyesini görerek tarihi rekorunu kırarken, Euro/TL ise 3.8301 seviyesini görerek yeni bir rekor kırdı.

Güne 3,4970 seviyesinden başlayan dolar/TL gün içindeki rekorlu ve sert yükselişine devam ediyor. Art arda tarihi rekorunu yenileyen kur, en son 3,59’u da aşarak tarihi rekorunu tazeledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın faiz ve döviz fiyatları ile açıklama yapması ile dolar/TL paritesi kademeli artışını sürdürerek yeni rekorunu 3,5992’e taşıdı. Ardından bir miktar gerileyen dolar/TL şu sıralarda 3,5520 seviyesinden işlem görüyor.

Dolar/TL, doların küresel bazda güçlü seyri ve referandum başta olmak üzere iç siyasi gelişmelerle yukarı yönlü seyrini sürdürüyor. Kur, dün Başbakan Binali Yıldırım’ın referandum açıklamasının ardından 3.5075 seviyesini görerek yeni rekorunu kırmış; günü 3.50 civarında tamamlamıştı.

EURO DA REKOR KIRDI

Dolarla birlikte euro da 3,8301 TL’ye kadar çıkarak rekor tazeledi. Euro ise şu sıralarda 3,7815 seviyesinde seyrediyor.

EKK TOPLANIYOR

Piyasalarda bugün TSİ 16.30’da açıklanacak Kasım ayına ilişkin ABD tarım dışı istihdam verilerinin küresel anlamda yön belirleyici olması bekleniyor. Ardından ise Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında Çankaya Köşkü ‘nde toplanacak Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) takip edilecek. EKK’nın bugün saat 17.00’de toplanması bekleniyor.

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
954 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.