REFERANDUMA GENÇLERDEN YOĞUN İLGİ

logo

REFERANDUMA GENÇLERDEN YOĞUN İLGİ

REFERANDUMA GENÇLERDEN YOĞUN İLGİ

Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak, referandum öncesi seçmen kağıtlarını almak için muhtarlıklara gelenler arasında gençlerden yoğun bir ilgi olduğunu söyledi. Sarıuçak, ilk kez oy kullanacak olan gençlerin ‘Heyecanlı’ olduklarını belirterek, “Seçmen kağıtlarını hatıra olarak saklayacağız.”dediklerini de hatırlattı.

16 Nisan’da yapılacak referandum öncesinde ‘Seçmen kağıtları’ muhtarlıklarda pazartesi gününden itibaren dağıtılmaya başlandı. Seçmen kağıtlarının dağıtımı ile ilgili Sarıyer Posta Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu’na açıklamalarda bulunan Muhtarlar Derneği Başkanı ve Darüşşafaka Muhtarı Hüseyin Sarıuçak, ilk kez oy kullanacak olan gençlerin yoğun ilgisi olduğunu söyledi.

PAZARTESİ’NDEN İTİBAREN DAĞITIMA BAŞLADIK

Referandum öncesinde seçmen kağıtlarını dağıtmaya başladıklarını belirten Hüseyin Sarıuçak, “Pazartesi gününden itibaren muhtarlıklarımızda 16 Nisan Referandumu‘nda oy kullanacakların seçmen kağıtları dağıtılmaya başlandı. Vatandaşlarımızdan ricamız bir an önce seçmen kağıtlarını alsınlar. Muhtarlıklara gelemeyenlere en yakın velisiyle seçmen kağıtlarını gönderebiliyoruz. Ayrıca vatandaşlarımız  hem muhtarlıklarımızın internetinden hem de  www.ysk.gov. tr’den de öğrenebilirler. İnternetimiz 24 saat açık.”dedi.

SARIYER’DE OLDUKÇA GENÇ SEÇMEN VAR

Referandumda  ilk kez oy kullanacak olanların seçmen kağıtlarını almak için yoğun bir ilgi gösterdiklerini hatırlatan Sarıuçak, “Sarıyer’de oldukça genç seçmen var. Bu seçmenler ilk defa oylarını bu referandumda kullanacaklar. İlk defa sandığa gitmenin heyecanını yaşayacaklar dolayısıyla seçmen kağıtlarını almaya herkesten önce geliyorlar. Seçmen kağıtlarını hatıra olarak saklayacaklarını söylüyorlar. Güzel bir duygu heyecanlı olmaları normal! Bunun bir seçim olmadığını bir referandum olduğunu hatırlatıyoruz. Ülkemizde 8 milyona yakın ilk defa oy kullanacak genç seçmen var. Bu sonuçlara önemli oranda etki edecektir. Her şeyin kaderini değiştirebilirler. Evet ya da hayır konusunda yorumum olmamakla birlikte gençlerin katılımcı olmaları çok önemli.”diye konuştu.

http://www.sariyerposta.com

Etiketler: » » » » » » » » » » »
990 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.