REFERANDUM STARTINI SARIYER'DEN VERDİ

logo

REFERANDUM STARTINI SARIYER’DEN VERDİ

REFERANDUM STARTINI SARIYER’DEN VERDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Maslak’da yapılan ‘dev buluşma’da partilileriyle bir araya geldi. CHP’nin ‘Genişletilmiş 2. Bölge Toplantısı’na katılan Kılıçdaroğlu, İstanbul’daki referandum startını da verdi Sarıyer’den verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin ‘İstanbul 2. bölge genişletilmiş il başkanları’ toplantısına katıldı. Kılıçdaroğlu, İstanbul’daki referandum sürecini Sarıyer’den başlattı.

KILIÇDAROĞLU SARIYER’DE KONUŞTU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gün boyu İstanbul’da düzenlenen çeşitli programlara katıldı. Referandum süreci öncesi bazı sivil toplum kuruluşları ve dernek temsilcileri ile görüşen Kemal Kılıçdaroğlu, akşam saatlerinde de partisinin İstanbul 2. bölge il başkanları toplantısına katıldı. TİM Maslak Show Center’de basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantı yaklaşık 1 buçuk saat sürdü. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in ev sahipliği yaptığı toplantıya binlerce partili katıldı. CHP’nin önde gelen isimlerinin de tam kadro katıldığı programda, referandum sürecinde Ak Parti’nin hazırladığı ‘Başkanlık sistemi’ne karşı yürütülecek çalışmalar konuşuldu. CHP İl Başkanı Cemal Canpolat yaptığı konuşmada CHP’nin İstanbul’un tamamında referanduma hazır olduğunu, sokak sokak, ev ev çalışacak ekiplerin oluşturulduğunu belirterek salondaki katılımcılardan referandumda ‘Hayır’ çıkarmak için söz aldı. Canpolat’tan sonra kürsüye CHP Genel Başkanı Kamal Kılıçdaroğlu çıktı. Kılıçdaroğlu uzun süre salondaki partililer tarafından alkış ve sloganlarla karşılandı kürsüye çıktığında.

BU BİR KURTULUŞ MÜCADELESİ

Konuşmasında, “Türkiye’nin umudu Cumhuriyet Halk Partisi” olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: “Bu bir kurtuluş mücadelesi, yapacağınız her çalışma bu mücadeleye bir katkı olacak. Türk bayraklarınız ile çalışma alanlarını doldurun, halka yapılmak istenen değişikliğin ülkeye neler getireceğini, ülkeyi nasıl bir karanlığa götüreceğini anlatın. Bu pakette huzur yok, barış yok, refah yok, çatışma var, ötekileştirme var, kaos var, tek adamlık var. Buna izin vermeyeceğiz. Tüm hazırlıklarımızı buna göre yapıyoruz. Halka bir bir anlatacağız. Halkla tartışmayacağız, halkın karşısına altı oklu bayraklarımızla çıkmayacağız, Türk bayrağımızla çıkacağız.”

HEPSİ MİLLETİNDİR BİR KİŞİYE TESLİM EDİLEMEZ

Çünkü bu mücadelenin parti mücadelesi değil ülke meselesi olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: “Demokrasi için, bayrağımız için, vatanımız için, çocuklarımız için, geleceğimiz mücadele edeceğiz. Bu ülkeye sözümüz var. Bu ülkeye gerçek demokrasiyi getireceğiz. Hayır diyeceğiz ülkeyi çok önemli bir eşikten çevireceğiz. Bilgiye dayalı bir çalışma yapacağız. Neden hayır olması gerektiğini çok güzel anlatacağız. Halkın dilinden, anlayacağı dilden anlatacağız. Bir kişinin ülkesi, ordusu, polisi, devleti olmaz. Hepsi milletindir, bir kişiye teslim edilemez. 1921 anayasasında hakimiyet saraydan alınıp millete verilmiştir, yine saraya verilemez. Tüm hayır kampanyalarına destek vereceğiz. Hepinize büyük görev düşüyor, hepimiz çalışacağız. Hepimiz dikkatle çalışacağız. İsteyen istediği partiye oy verebilir, ama bu başka burada ülkenin geleceği oylanıyor. Bir kararname ile tüm sistemi değiştirecek birine bu kadar yetki verilemez.”dedi.

PROVAKASYON UYARISI

Genel Başkan Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle tamamladı: “Provakasyonlardan uzak duracaksınız, bunu istiyorlar, tahriklere kapılmayacaksınız. Recep Tayyip Erdoğan diye birini kesinlikle unutacaksınız. Negatif kampanya yapmayacaksınız, pozitif bir dil kullanacaksınız. Ülkemize, milletimize huzuru biz getireceğiz. İyi çalışırsak sonuç alacağız. Cumhuriyetimizi Irak’taki, İran’daki, Suriye’deki, Libya’daki gibi bir cumhuriyet haline getirmek istiyorlar. Buna izin vermeyeceğiz. Bizim mücadelemiz milletin mücadelesidir.” dedi.

Kılıçdaroğlu daha sonra buradan ayrılarak Ankara’ya hareket etti.

 

http://www.sariyerposta.com

Etiketler: » » » » » » » » » »
2758 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.