“Rahim Ağzı Kanseri önlenebilir”

logo

“Rahim Ağzı Kanseri önlenebilir”

“Rahim Ağzı Kanseri önlenebilir”

Sarıyer Toplum Sağlığı Merkezi, Sarıyer genelinde Rahim Ağzı Kanser Taraması uygulamasını başlattı. Uygulama Sarıyer’in farklı noktalarında ücretsiz olarak gerçekleşiyor.

rahim ağzı kanseri

Ülkemizde çok ciddi oranlarda bulunan rahim ağzı kanseri, erken teşhisle önlenebilir bir hastalıktır. Bu bilinçle Sarıyer Toplum Sağlığı Merkezi rahim ağzı kanser taraması uygulamasına başladı. Darüşşafaka Mahallesinde davam eden uygulamaya Sarıyerliler yoğun ilgi gösterdi. Rahim ağzı kanser taraması Sarıyer genelinde ücretsiz olarak yapılıyor.

“Rahim ağzı kanseri önlenebilir”

Sarıyer Toplum Sağlığı Merkezi ekibinden Dr. Nevin Çerkez ve hemşire Derya Saydam,  gazetemize yapığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı: “Sarıyer Toplum Sağlığı Merkezi’ne bağlı olarak Sarıyer genelinde rahim ağzı kanser taraması uygulamasını yapıyoruz. Ülkemizde ortalama yüzde 5 rahim ağzı kanserine yakalanmış kişi var. 15 – 70 yaş arası kişiler en çok görülüyor. Amacımız erken teşhisle hastalığın önüne geçmek. İlk teşhis çok önemlidir. Sarıyer’in farklı yerlerinde bu uygulamamız devam ediyor. Bütün kadınlarımızı davet ediyoruz.”

Sarıuçak’tan kadınlara çağrı

Darüşşafaka Mahallesi Muhtarı Hüseyin Sarıuçak, çalışmaya tüm kadınları davet ederek, “Belirtilen rakamlar korkunç derecede. Sarıyer Toplum Sağlığı Merkezi’yle beraber yaptığımız bu çalışmaya tüm kadınlarımızı davet ediyorum. Bu konuda farkındalık uyandırarak, hastalığı önlemek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler: » » » »
2300 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.