Putin, Türkiye ile Ticari İlişkileri Başlattı

logo

Putin, Türkiye ile Ticari İlişkileri Başlattı

Putin, Türkiye ile Ticari İlişkileri Başlattı

Keremlin’den yapılan açıklamaya göre, Putin Erdoğan’la yaptığı görüşme sonrası Türkiye ile ticaretin yeniden başlatılması için talimat verdi. Rus turistlerle ilgili kısıtlama da kalkacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putinarasında bugün gerçekleşen telefon görüşmesinin ardından Kremlin’den açıklama yapıldı. Kremlin’den yapılan açıklamaya göre,Putin görüşme sonrası, Türkiye ile ticaretin yeniden başlatılması ve Rusların Türkiye’de tatil yapma yasağının kaldırılması için talimat verdi.

PUTİN’DEN TAZİYE

Görüşmede ikili ilişkilerin yeniden canlandırılması ve terörle ortak mücadele konularında kararlılık vurgulandı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Atatürk Havalimanı’ndaki terör saldırısı nedeniyle Türkiye’ye taziyelerini de iletti.

TİCARİ İLİŞKİLERİ BAŞLATMA TALİMATI

İki lider arasındaki görüşme, uçak krizinin ardından ilk olma özelliği taşıyor. Kremlin’den yapılan açıklamada iki liderin görüşmesinde teröre karşı daha yakın bir işbirliğine ihtiyaç duyulduğunun altı çizildi. Putin’in ticari ilişkileri başlatma talimatı verdiği, ve Rus turistlere Türkiye kısıtlamasının kaldırılacağı belirtildi. Kremlin’den yapılan açıklamada “Erdoğan’ın mektubu krizi bitirecek zemini oluşturuyor” ifadesine yer verildi. Putin görüşmenin ardından ” Türkiye ile ilişkilerde sayfayı çevirme zamanımız geldi” dedi.

Etiketler: » » » »
612 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.