Prof. Dr. Metin Feyzioğlu Sarıyer’den böyle meydan okudu…!

logo

Prof. Dr. Metin Feyzioğlu Sarıyer’den böyle meydan okudu…!

Prof. Dr. Metin Feyzioğlu Sarıyer’den böyle meydan okudu…!

M2Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu Sarıyer’de yaptığı konuşmada, Türkiye’de yaşanan dönemin susma zamanı değil, konuşma zamanı olduğunu belirtip, “Biz yalnız değiliz. Bir Türkiye’yiz. Bizi yıkabilirler, kırabilirler ama bükemezler” dedi.

Genç Siyasetçiler Birleşeni tarafından düzenlenen panele katılan Prof. Dr. Feyzioğlu, Sarıyer Halk Eğitim Merkezi’nde yapılacağı belirtilen toplantının burada gerçekleştirilmesine izin verilmemesi nedeniyle Sarıyer Spor Salonu’nda konuştu.

Genç Siyasetçiler Birleşeni’nin (GSB) yanısıra Sarıyer Belediyesi, ADD ve ÇYDD gibi birçok STK’nın ortak organize ettiği paneli, GSB Direktörü Engin Denizhan yönetti.

M5“BİZ YALNIZ DEĞİLİZ. BİZ TÜRKİYE’YİZ”

Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’nu Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz, ADD Başkanı Fahrettin Serdaroğlu, ÇYDD Başkanı Gül Çağlayan ile CHP yöneticileri, kadın ve gençlik kolları üyeleri ile çok sayıda hukukçu ve spor salonunu dolduran binden fazla kişi izledi.

Kürsüden konuşmak yerine mikronu alarak tribünlere çıkıp, halkın arasında konuşan Feyzioğlu büyük ilgi çekti. Feyzioğlu’nun sözleri M6salonda bulunanlar tarafından sık sık alkışlandı.

Espri ve kısa anılarla süslediği konuşmasıyla kendisini dinleyenlere umut verip, heyecan aşılayan Feyzioğlu, “Ben bu yola çıktığımda kendimi çok yalnız hissediyordum. Ancak zamanla yalnız olmadığımı gördüm. Biz kendimizi yalnız sanarak yok olup gitmemeye karar verdik. Biz yalnız değiliz. Biz Türkiye’yiz. Türk milletiyiz. Bizi yıkabilirler, kırabilirler ama söz veriyorum hiçbir zaman bükemezler. Bu nedenle tük ülkeyi adım adım gezip, toplantılara katılıp, konuşmalar yapıyorum. Çünkü zaman susma zamanı değil konuşma zamanı. Konuşacağız ve halka gerçekleri anlatacağız. Biz siyasi parti M11rozetlerimiz farklı da olsa Türk milletiyiz. Parmaklar ayrı olsa da kol tektir. Hepimiz aynı koldan geliyoruz” dedi.

“HİÇ BİR YERDE GÖZÜM YOK”

Yeni adli yılın açılış töreninde yaptığı Atatürkçü ve laik yönetim şeklini savunan konuşması ile dikkatleri üzerine çekip, Cumhurbaşkanlığı ve CHP Genel Başkanlığına yakıştırılan Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, bu konuşmaları sadece aydın bir Türk insanı olarak yaptığını ve vatana, millete karşı görev saydığını belirtip, “Hiçbir yerde gözüm yok” diyerek, kendisine yakıştırılan makam ve mevkileri elde etmek için çalışmadığını ifade etti.M8

Metin Feyzioğlu yaklaşık iki saat süren konuşmasını tamamladıktan sonra salondaki kalabalığın kendisiyle fotoğraf çektirip, konuşmak istemesi üzerine ilgiden ter döktü. Vatandaşlardan yoğun ilgi gören Feyzioğlu’nun samimi, canayakın ve halktan biri olarak tavır sergilemesi insanların kendisine karşı olan sevgi ve ilgisini daha da artırdı. Belediye Başkanı Şükrü genç de Feyzioğlu’na plaket ve çiçek buketi vererek teşekkür etti. (Tuncay DAĞLI)

Metin Feyzioğlu kimdir?M13

Prof.Dr. Turhan Feyzioğlu ve Leyla (Cıngıllıoğlu) Feyzioğlu’nun kızı Saide (Feyzioğlu) Buçukoğlu (1950-1969) ile Mehmet Buçukoğlu (1945-2000) çiftinin tek çocuğudur.

Annesi doğum sırasında vefat edince, dedesi ve anneannesi tarafından evlat edinildi. 1986 yılında TED Ankara Koleji‘nden, 1990 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi‘nden mezun oldu. 1992 yılında Kamu Hukuku yüksek lisansını tamamladı. Kamu Hukuku alanında 1995 yılında doktor ünvanını aldı. 1996 yılında mezun olduğu fakülteye Ceza Hukuku alanında yardımcı doçent olarak atandı. Columbia Üniversitesi‘nde Hukuk İngilizcesi sertifikasını aldı. M32000 yılında doçent, 2005 yılında profesör oldu. 2007 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı oldu ve bu görevi bir yıl sürdürdü. 1991 yılından beri kayıtlı olduğu Ankara Barosu‘nun, 10 Ekim 2010 tarihinde başkanlığına seçildi. 18 Temmuz 2012 tarihinde Bilim Yönetim ve Kültür Platformu kontenjanından CHP Parti Meclisi üyesi oldu. 26 Mayıs 2013 tarihinde yapılan Türkiye Barolar Birliği 32. Olağan Genel Kurulu’nda Türkiye Barolar Birliği‘nin 8. başkanı seçildi. Evli ve iki kız çocuğu babasıdır. 

 

 

 

 

 

 

 

 

3299 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.