AK PARTİ SARIYER’DEN BİR DUYARLILIK ÖRNEĞİ DAHA

logo

AK PARTİ SARIYER’DEN BİR DUYARLILIK ÖRNEĞİ DAHA

AK PARTİ SARIYER’DEN BİR DUYARLILIK ÖRNEĞİ DAHA

Ak Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı sokak hayvanlarıyla ilgili duyarlı bir davranış sergileyerek Kadın Platformu’nu harekete geçirdi. Ak Parti Sarıyer Kadın Platformu düzenlenen bir toplantıda sokak hayvanlarıyla ilgili sorunları KİHAYKO İstanbul İl Başkanı Ceyda Aras’dan dinledi.

Ak Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı bölgeye ilişkin sorunların gözden geçirilmesi ve ilçedeki sokak hayvanlarına ilişkin durum değerlendirilmesi için AK Parti Küçükçekmece Hayvan Hakları Komisyon Başkanı ve Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği (KİHAYKO) İstanbul İl Başkanı Ceyda Aras’ın da katıldığı toplantı düzenledi.

KAVGA ETMEYE DEĞİL SORUN ÇÖZMEYE YOĞUNLAŞTIK

Sarıyer Kadın Platform Başkanı Tülin Hattat’ın yönettiği toplantıda, bölgeye ilişkin sorunların gözden geçirilmesinin yanı sıra, ilçedeki sokak hayvanlarına ilişkin durum değerlendirmesi de yapıldı. Ceyda Aras, başkanlığını yürüttüğü hayvan hakları komisyon ve dernekleri adına yaptığı konuşmada “Hayvan haklarına ilişkin büyük sorunlarımız var, hepsine teker teker el atıyoruz. Hiç kimseyi, hiçbir kurumu ayırt etmiyor, dışlamıyoruz. Hayvan sevgisi ortak paydasında buluşuyoruz. Vatandaşlarımız bize çok yoğun ilgi gösteriyorlar. Çığ gibi büyüyoruz. Sivil Toplum Kuruluşları, hayvan sever gruplar ve yerel yönetimlere ziyaretlerde bulunup yapıcı işbirliği kanalları oluşturuyoruz. Biz sonuç odaklı çalışmaya devam edeceğiz, kavga etmeye değil sorun çözmeye yoğunlaştık.” dedi.

HAYKONFED’İNDAVETİNE KATILDILAR
Aras, hayvan hakları ve bölgede yaşayan sahipsiz hayvanlara karşı gösterdiği duyarlılıktan dolayı toplantıya ev sahipliği yapan Ak Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’na ve  Platform Başkanı Tülin Hattat’a teşekkür etti. Hattat ve Yönetim Kurulu üyeleri toplantı sonrasında Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HAYKONFED) davetine katıldı.

http://www.sariyerposta.com/

Etiketler: » » » » » » »
1439 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.