‘Özgürlük ve demokrasi temalı kumda sanat şenliği’

logo

‘Özgürlük ve demokrasi temalı kumda sanat şenliği’

‘Özgürlük ve demokrasi temalı kumda sanat şenliği’

Sarıyer Belediyesi’nin düzenlediği sanatın eğlenceyle bütünleştiği “Kumda Sanat Festivali” Kilyos sahilinde gerçekleşti.

xDSC_0123

Kilyos sahilinde günlerini geçirenler bir yandan denize girip bir yandan kumda sanat etkinliğine katıldı. Sanata gönül verenler ve farkındalık yaratmak isteyenler kumda heykeller yaptılar. Festivalin bu yıl ki konusu demokrasi, özgürlük ve barış oldu. Heykeltıraşlar, ressamlar, öğrenciler ve sanatseverlerin bir araya gelerek yaptığı heykelleri teker teker gezen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, yapılan çalışmaların hikâyesini dinledi.

 

 

xDSC_0054Bu yıl ki mesaj; demokrasi ve barış için

Kumun, demokrasi, barış ve özgürlük için şekillendiği festivalde geçtiğimiz zamanlarda denizde cansız bedeni bulunan ‘Aylan bebek’, bu kez kumdan heykeliyle deniz kenarındaydı. Aylan bebeğin heykeli dışında Şinasi Yelkenci’nin deniz kabuklarından yaptığı ‘Kelebek’ adlı eseri büyük ilgi gördü. Çocukların da katıldığı etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu. Kumdan heykellerin yapıldığı etkinlikte bu yıl, demokrasi ve barış mesajları verildi.

 

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
1770 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.