Özgecan Aslan Davasında Karar Çıktı  

logo

Özgecan Aslan Davasında Karar Çıktı  

Özgecan Aslan Davasında Karar Çıktı   

Özgecan Aslan’ın katil zanlıları Ahmet Suphi Altındöken, Fatih Gökçe ve Necmettin Altındöken ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

özgecanMersin’in Tarsus ilçesinde 11 Şubat 2015’te minibüste tecavüz girişiminde bulunulup öldürülen ve cesedi yakılan üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan’ın 3 katil zanlısı, cinayetten ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezalarına çarptırıldı.

Üçüncü duruşmada karar çıktı

Mersin’in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın öldürülmesiyle ilgili davanın üçüncü duruşmasında karar çıktı. Tarsus 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanıklar Ahmet Suphi Altındöken, babası Necmettin Altındöken ve arkadaşı Fatih Gökçe, sanıkların ve Özgecan Aslan ailesinin avukatları, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile çeşitli kentlerin barolarına kayıtlı avukatlar ile aile adına amca Yaşasın Aslan hazır bulundu.

3 sanığa ağırlaştırılmış müebbet

ozgecan-cinayeti-davasinda-karar-bekleniyor_9A188Ekj0X8tO1TMahkeme Sanık Ahmet Suphi Altındöken, Fatih Gökçe ve Necmettin Altındöken’e ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Mahkeme sanıklara verilen cezalarda indirim uygulamadı. Karar salondakiler tarafından alkışlandı.

Adliye önünde eylem

Öte yandan, davanın devam ettiği sırada Tarsus Adliyesi’nin bahçesinde de çeşitli sivil toplum kuruluşları, kadın ve meslek örgütleri de eylem yaptı.

 

 

Etiketler: » » » » » » » » »
1036 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.