Özel halk Otobüsleri eyleme hazırlanıyor

logo

Özel halk Otobüsleri eyleme hazırlanıyor

Özel halk Otobüsleri eyleme hazırlanıyor

İstanbul’da açıklama yapan bir grup özel halk otobüsü sahibi, otobüslerde 27 çeşit ücretsiz ulaşım kartı kullanıldığı için mağdur durumda olduklarını ve iflasın eşiğine geldiklerini belirterek, sorunlarına 5-6 gün içinde çözüm bulunmazsa “çalışmama eylemi” yapacaklarını belirtti.

ozel-halk-otobusu-Aksaray’da yapılan bir toplantıda Ulaşım İşverenleri Sendikası (ULİS) başkanı olduğu belirterek açıklama yapan Nejlettin Şan,  hükümetin AB standartlarına uyum sağlamak amacıyla basamağı yere yakın yeni model otobüs zorunluluğu getirdiğini vurgulayarak, yeni tip araçların fiyatının 400 bin lira olduğunu söyledi.  Bu araçlardan satın alarak çalışan özel halk otobüsü sahiplerinin iflasın eşiğine geldiğini anlatan Şan, belediye otobüslerinde 27 çeşit ücretsiz taşıma kartı kullanıldığını, bunun da esnafı mağdur ettiğini belirtti.

Çözüm bulunmazsa eylem yapacaklar

Bu sorunların, çözüm için söz verildiği halde 5 seçim geçmesine rağmen halledilmediğini belirten Nejlettin Şan, yetkililere 5-6 gün süre tanıyacaklarını, sorunların çözümsüz kalması halinde Türkiye genelinde Özel Halk Otobüsü sahiplerinin “çalışmama eylemi” yapacağını duyurdu.

Etiketler: » » »
899 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.