OTOBÜS İLE DUVAR ARASINDA CAN PAZARI Sarıyer Posta

logo

OTOBÜS İLE DUVAR ARASINDA CAN PAZARI

OTOBÜS İLE DUVAR ARASINDA CAN PAZARI

Ayazağa’da hareket etmesinden kısa bir süre sonra kontrolden çıkan belediye otobüsü, yol kenarında oturan iki kişiye çarpmaktan son anda kurtulup, kaldırımda yürüyen bir adamı otobüs ile duvar arasına sıkıştırdı. Talihsiz adam, kazadan mucizevi bir şekilde hafif yaralanarak kurtuldu.

Kaza, geçtiğimiz Pazar günü saat 18.30 sıralarında Ayazğaza’da meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 41AT hat numaralı Ayazağa-Davutpaşa Yıldız Teknik Üniversitesi arası çalışan belediye otobüsünün şoförü Mehmet Yılmaz, yolcuları aldıktan sonra seferi yapmak için yola çıktı. Bu esnada otobüs henüz bilinmeyen bir nedenle tam sokağa gireceği sırada kontrolden çıktı.

MUCİZE ESERİ HAFİF ŞEKİLDE YARALANDI

Otobüsü Kaldırımda oturan iki kişiye çarpmaktan kurtaran şoför Yılmaz, direksiyonu sağa kırarak kaldırıma yöneldi. Duvara yönelen şoför kaldırımda yürüyen Kenan Şahin’i sıkıştırarak bir süre sürükledi. Kaza sonucu otobüs ile duvar arasında sıkışan Şahin, hafif şekilde yaralandı.

OLAY KAMERALARA YANSIDI

Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, kontrolden çıkarak sokağa giren otobüs yol kenarında iki kişiye çarpmaktan son anda kurtuluyor. Yol kenarında oturanlar ise panikle kaçmaya başlıyor. O esnada birbirine sarılarak yürüyen öğrenciler, otobüsü fark ederek son anda sol kaldırıma kaçıyor. Sağ kaldırımda yürüyen vatandaş ise otobüs ile duvar arasında sıkışarak sürükleniyor. Vatandaş bir süre sonra ayağa kalkarken, otobüs duruyor. Ardından vatandaşlar kaldırıma doğru koşmaya başlıyor.

 “ÖĞRENCİLER KALDIRIMDA OLSAYDI…”

Olayı gören tanıklar, otobüsün hızını alamayıp kontrolü kaybettiğini belirttiler. Vatandaşlar “Kaza alanının yan tarafında okul bulunuyor. Eğer, öğrenciler o sırada kaldırımda olsalardı tam bir facia yaşanırdı” ifadesini kullandılar.

Etiketler: » » » » » » » » » »
1798 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.