Orman yangınına müdahale eden helikopter CHP’lileri deniz suyuyla ıslattı

logo

Orman yangınına müdahale eden helikopter CHP’lileri deniz suyuyla ıslattı

Orman yangınına müdahale eden helikopter CHP’lileri deniz suyuyla ıslattı

mehSarıyer Hacıosman Bayırı Cumhuriyet Mahallesi’nin alt kısmında bulunan ormanlık alanda çıkan yangını söndürmek için müdahale eden itfaiye helikopterinin boşalttığı deniz suyu olay yerindeki CHP’lileri de ıslattı.

Yangını ilk fark eden mahalle sakinleri durumu itfaiye ve Orman Müdürlüğü’ne bildirdi. Kısa sürede büyüyen yangın çok sayıda ağacın tutuşmasına yol açtı. Olay yerine ilk olarak yangın söndürme helikopterleri sevk edildi. Helikopterler boğazdan aldığı suyu, olay yerine götürerek yangının çıktığı noktaya döktü. Karadan da itfaiye ve Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı ekipler yangını söndürmek için çalışma başlattı. Yer yer alevlerin görüldüğü yangın, ekiplerin yoğun çalışmasının ardından kontrol altına alındı.

CHP’LİLER DENİZ SUYUYLA YIKANDIm

Öte yandan Hacıosman’daki yangın yerine giden CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz ile diğer parti yöneticileri, yangını söndürmeye çalışan helikopterin boşalttığı deniz suyunun altında kaldı. Arkadaşlarıyla birlikte sırılsıklam olan Mehmet Deniz, “Kaderde deniz suyu ile ıslatılmak da varmış. Biz mahalleliden bilgi almaya çalışırken birden üzerimize su boşaltıldı. Neye uğradığımızı şaşırdık” dedi.

Yangında çok sayıda çam ağacı yanarken rüzgarın ters yönden esmesi nedeniyle evlerini yanmaktan kurtulan Cumhuriyet Mahallesi sakinleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni suçlayarak, “Kapatılan yol nedeniyle itfaiye olay yerine geç ulaştı. Biz bu yolun kapatılmasına karşı çıkmış, ‘yol yaparken yol kesmeyin’ demiştik ama dinleyen olmadı, işte sonucu” dediler.

1013 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.