Orman Fakültesi’ndeki MHP’li öğrenciler sıkıntılı

logo

Orman Fakültesi’ndeki MHP’li öğrenciler sıkıntılı

Orman Fakültesi’ndeki MHP’li öğrenciler sıkıntılı

mhP1Sarıyer’in Bahçeköy Mahallesi’nde bulunan İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi’nde öğrenin gören bir grup öğrenci, MHP İlçe Başkanı Erdal Çoban’la görüşerek, okulda yaşadıkları sıkıntıları aktardılar.

Sarıyer Belediye Meclis toplantısının yapıldığı Kültür Merkezi’ndeki MHP grup odasında Erdal Çoban’la görüşen öğrenciler, okulda bulunan karşıt görüş öğrencilerle yaşadıkları olayın boyutları konusunda b ilgi verdiler. Öğrenciler geçen hafta yaşanan olaydan sonra 10 Kasım Atatürk’ü Ana Günü nedeniyle astıkları Türk Bayraklarının okul yönetimince indirildiğini ileri sürdüler. Fakülte yöneticilerinin okulda temizlik yapıldığını, bayrakların daha sonra asılacağını söylediğini ancak bunun oyalama taktiği olduğunu ifade eden öğrenciler, “Biz kendi ülkemizde kendi okulumuzda kendi bayrağımızı Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümünde okulumuza asılı olmasını istiyoruz” dediler.

Öğrencilere destek verem MHP İlçe Başkanı Erdal Çoban ise, “Orman Fakültesi’nde okuyan arkadaşlarımız son günlerde bazı sıkıntılar yaşıyor. Haklı davalarında haksız gibi gösterilmek isteniyorlar. Türk Bayrağını astırmamak gibi bir durum kimsenin haddine değildir. Burası Türkiye Cumhuriyeti’dir ve kendi ülkemizde birileri istiyor diye bayrağımızı indirtmeyiz” dedi.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde okulda yapılacak bir aktivite nedeniyle MHP’li öğrencilerle farklı görüşteki öğrenciler arasında tartışma çıkmış, olaydan sonra emniyet güçleri okulda önlem almıştı.

3795 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.