ONUR ÖDÜLÜ MURATHAN MUNGAN’IN

logo

ONUR ÖDÜLÜ MURATHAN MUNGAN’IN

ONUR ÖDÜLÜ MURATHAN MUNGAN’IN

Sarıyer Edebiyat günleri kapsamında verilen ‘Beyaz Martı Edebiyat Onur Ödülü’nün bu yılki sahibi usta yazar Murathan Mungan olacak. Mungan, 14 Mayıs günü gerçekleştireceği söyleşinin ardından yapılacak törenle ödülünü alacak.

Sarıyer Belediyesi tarafından 2012 yılında başlatılan Sarıyer Edebiyat Günleri’nin 6.sı 12, 13, 14 Mayıs’ta Kireçbunu Haydar Aliyev Parkı’nda gerçekleşecek. İmza günleri, söyleşiler, şiir teknesi, sergi ve konserlerle renklenecek olan etkinliklerde Sarıyer Edebiyat Günleri ile özdeşleşen ‘Beyaz Martı Edebiyat Onur Ödülü ’ de sahibini bulacak.

TÖREN 14 MAYIS’TA

Sarıyer Belediyesi’nce geçtiğimiz yıllarda Yaşar kemal, Zülfü Livaneli ve Vedat Türkali gibi birbirinden değerli edebiyatçılara verilen ‘ Beyaz Martı Edebiyat Onur Ödülü ’ bu yıl özellikle şiirleri ve tiyatro oyunlarıyla adından sıkça bahsedilen usta kalem Murathan Mungan’ın olacak. Mungan, 10 Mayıs’ta imza günleri ve söyleşilerle başlayan ve 4 gün sürecek etkinliklerin son günü olan 14 Mayıs’ta saat 16.00’da Ayşegül Tözeren ile birlikte gerçekleştireceği ‘Murathan Mungan ile Geniş Zaman Sanatları’ isimli söyleşinin ardından 18.00’da düzenlenecek törenle ödülüne kavuşacak.

http://www.sariyerposta.com

Etiketler: » » » » » »
1536 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.