Okulların yeni eğitim takvimi belli oldu

logo

Okulların yeni eğitim takvimi belli oldu

Okulların yeni eğitim takvimi belli oldu

Başbakan Davutoğlu’nun talimatıyla okulların açılış tarihi 28 Eylül’e ertelenirken, kapanış tarihi 17 Haziran olarak belirlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı, 14 Eylül’de açılması planlanan okulların açılışını Davutoğlu’nun talimatıyla 28 Eylül’e ertelemişti. Bakanlık, bugün yeni eğitim öğretim takvimini de duyurdu. Buna göre, okulların kapanışı 10 Haziran 2016’da olması gerekirken, bir hafta ertelenerek 17 Haziran 2016’ya uzatıldı.

Eğitim takvimi netleşti

Konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şöyle denildi: “Bakanlığımıza bağlı her derece ve türdeki eğitim ve öğretim kurumlarında 2015-2016 Eğitim Öğretim yılının başlangıcı, 14 Eylül 2015 tarihi olarak belirlenmişti. Ancak öğretmenlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimiz başta olmak üzere, eğitim camiamızın ve turizm sektör temsilcilerinin eğitim ve öğretim yılı başlangıç tarihinin Kurban Bayramı sonrasına ertelenmesine ilişkin yoğun talepleri gündeme alınarak yeni bir çalışma yapıldı. Yapılan çalışma neticesinde Bakanlığımıza bağlı her derece ve türdeki eğitim öğretim kurumlarında 2015-2016 eğitim öğretim yılının başlangıç tarihi 28 Eylül 2015 olarak değiştirildi.”

 

 

Etiketler: » » » » »
1507 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.