ÖĞRETMENLER BAYRAM TATİLİNİN UZATILMASINI İSTİYOR

logo

ÖĞRETMENLER BAYRAM TATİLİNİN UZATILMASINI İSTİYOR

ÖĞRETMENLER BAYRAM TATİLİNİN UZATILMASINI İSTİYOR

Eğitim İş Sendikası, Ramazan Bayramı’nda öğretmenlerin 9 gün idari izinli sayılması için Milli Eğitim Bakanlığı’na başvuruda bulundu.

Eğitim İş Sendikası, Milli Eğitim Bakanlığı’na yaptığı başvuruda, öğretmenlerin Ramazan tatilinin 9 gün olmasını istedi. Öğretmenlerin 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı sonunda yapacakları seminer çalışmasının bayram sonrasında kalan ve ilgili yönetmelikte de belirtildiği üzere iki haftadan sonra ücret ödenmeyecek olan 28-29-30 Haziran’da idari izinli olması istendi.

ÖĞRETMENLER CİDDİ EKONOMİK KAYBA UĞRAYACAK

Eğitim İş Genel Başkanı Mehmet Balık imzasıyla yapılan başvuruda, öğretmenlerin 12-16 Haziran döneminde kendi okullarında ilgili genel müdürlüklerin planlamaları, dönemin değerlendirilmesi ve müfredat eğitimi ana başlıklarıyla çalışmalar yapılacağı, diğer haftalarda ise istedikleri il ve ilçelerde katılmalarının mümkün olacağının açıklandığı hatırlatıldı. Mehmet Balık, bayram tatili için memleketlerine gidecek öğretmenlerin üç gün için geri dönmemeleri gerektiğini belirterek, birçok öğretmenin memleketinden uzak kentlerde görev yaptığını, ek ders ücreti de ödenmeyecek bu üç gün için ciddi ekonomik kayba uğrayacağını söyledi.

KAYNAK: ÖĞRETMENLER BAYRAM TATİLİNİN UZATILMASINI İSTİYOR

Etiketler: » » » » » » » » » » »
297 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.