ÖDÜLLÜ BAKLAVACI TUTUKLANDI

logo

ÖDÜLLÜ BAKLAVACI TUTUKLANDI

ÖDÜLLÜ BAKLAVACI TUTUKLANDI

Gaziantepli Habeş Seyitoğlu Baklava şirketinin ortağı ve genel müdürü Serdar Seyitoğlu FETÖ soruşturması kapsamında “terör örgütüne üye olmak” suçundan tutuklanması istemiyle hakimliğe sevk edilmişti. Seyitoğlu hakkında tutuklama kararı çıktı.

Serdar Seyitoğlu, soruşturma kapsamında gözaltına alınmıştı. Soruşturmayı yürüten savcı Seyitoğlu’nu tutuklama talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk etti. Hakimlik ifade işlemlerinin ardından Seyitoğlu hakkında tutuklama kararı verdi. Seyitoğlu’nun Silivri Cezaevine gönderileceği öğrenildi.

Seyitoğlu’nun himmet adı altında FETÖ için işadamlarından yüksek miktarda para topladığı için Gülen tarafından ödüllendirildiği, kendisine plaket, namaz takkesi, seccade ve tesbih gönderdiğini iddia ediliyordu.
Daha önce de FETÖ soruşturması kapsamında ünlü tatlıcılardan Faruk Gülloğlu markasının sahibi Faruk Güllü tutuklanmış, kardeşi Nejat Güllü serbest bırakılmıştı.

DİĞER ORTAK DA TUTUKLANMIŞTI

Seyidoğlu Baklavaları’nın diğer hissedarı Mustafa Seyitoğlu ise geçtiğimiz Eylül ayında, FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanmıştı.

Etiketler: » » » » » » »
803 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.