ODTÜ'lü Ozan ve Berkay Sarıyer'de anıldı

logo

ODTÜ’lü Ozan ve Berkay Sarıyer’de anıldı

ODTÜ’lü Ozan ve Berkay Sarıyer’de anıldı

Sarıyer Belediyesi ve İstanbul ODTÜ Mezunları Derneği (ODTÜMİST) tarafından ortaklaşa düzenlenen etkinlikte, Ankara’daki terör saldırılarında hayatlarını kaybeden Ozan Can Akkuş ve Berkay Baş için fidan dikimi yapıldı. Ölenlerin anısına heykeltraş Ali Abayoğlu tarafından yapılan “Feryat” adlı anıtın açılışı gerçekleştirildi.
unnamed (1)
Sarıyer Belediyesi ve ODTÜMİST, Ankara saldırısında yaşamını kaybeden ODTÜ öğrencileri Ozan Can Akkuş, Berkay Baş nezdinde saldırıda yaşamını yitiren  tüm yurttaşlar için fidan dikerek, barışın ve umudun gelecek kuşaklarca anılması için bir de anıt dikti.

Sarıyer Kilyos yolu üzerindeki ormanlık alanda yapılan fidan dikimine, yaşamını yitiren öğrencilerden Ozan Can  Akkuş’un babası Nuri Akkuş ve Berkay Baş’ın ağabeyi Tolga Baş katıldı.

Açılış töreninde ODTÜMİST  Yönetim  Kurulu Başkanı  Yener Aydın ve Sarıyer Belediye Başkanı  Şükrü Genç yaptıkları konuşmalarda teröre karşı barışın, sevginin, bilimin ve eşitliğin sesini vurguladı.

Başkan Genç: Saygıyla andığımız 3 fidanımız vardı, şimdi 5 oldu

Geride kalan yakınlara ‘Başınız Sağ olsun’ demenin kolay olduğunu ancak asıl acının ve sızının aileler tarafından duyulduğunu dile getiren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç; “Saygıyla andığımız 3 fidanımız vardı, şimdi 5 oldu. Acıları dindiremeyiz ancak yok olan canlar adına diktiğimiz fidanları koruyup gözeteceğimizden emin olun. Terör belasını gerçekleştirenleri de bu belayı güzel ülkemizin başına musallat edenleri de birlik beraberliğimizle ortadan kaldıracağız” ifadelerini kullandı.zDSC_9259

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

676 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.