ODTÜ’lü Öğrenciler Sarıyer’de yaşatılacak

logo

ODTÜ’lü Öğrenciler Sarıyer’de yaşatılacak

ODTÜ’lü Öğrenciler Sarıyer’de yaşatılacak

İstanbul ODTÜ Mezunları Derneği (ODTÜMİST) ve Sarıyer Belediyesi, Ankara saldırısında yaşamını kaybeden ODTÜ öğrencileri Ozan Can Akkuş ve Berkay Baş ve de saldırıda yaşamını yitirenler için Sarıyer’de fidan ve anıt dikilecek.

 

odtüAnkara’da yaşanan bombalı saldırıda hayatını kaybedenler için 24 Nisan Pazar günü saat 15:00’da herkesi fidan dikmeye çağırıyor. Fidan dikiminin ardından barışın ve umudun gelecek kuşaklarca anılması için ayrıca anıt dikilecek.Sarıyer Kilyos yolu üzerindeki ormanlık alanda yapılacak fidan dikimine yaşamını yitiren öğrencilerden Ozan Can Akkuş’un babası Nuri Akkuş ve Berkay Baş’ın ağabeyi Tolga Baş katılacak. Fidanların dikimi ile birlikte, barışın ve umudun gelecek kuşaklarca anılması için heykel sanatçısı Ali Abayoğlu tarafından tasarlanarak üretilen bir anıt da ağaçlandırılan alana kalıcı olarak yerleştirilecek.

Açılış töreninde OTDÜMİST Yönetim Kurulu Başkanı Yener Aydın ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç yapacağı konuşmada teröre karşı barışın, sevginin, bilimin ve eşitliğin sesini vurgulayacak.

Adres: Sarıyer Kilyos Cad. Zekeriyaköy Orta Refüj (Bolu Restoranı karşısı) Sarıyer/İstanbul

Tarih/Saat: 24 Nisan, 2016, Pazar, 15:00

Etiketler: » » » » » »
1164 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.