O isim istifa edecek mi?

logo

O isim istifa edecek mi?

O isim istifa edecek mi?

Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Zeybek görevden alınmadan istifasını açıklaması bekleniyor.

Sarıyer belediyesi flaş gelişmelere yaşanıyor. Hareketli saatlerin yaşandığı belediyede yerel basında yer alan iddialar göre, Sarıyerliler tarafından sevilen Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek bugün istifa edecek. Zeybek’in gün içinde istifa dilekçesini belediye başkanlığına sunacağı iddialar arasında yer alıyor.

Basında farklı iddialar yer aldı

Zeybek’in istifa iddiasını flaş gelişme olarak veren Sarıyer yerel basını istifa ile ilgili farklı gerekçeler öne sürdü. Basında yer alan iddiaların bir tanesine göre, Zeybek’in, 7 Haziran seçimleri sonrası genel merkezde yapılacak yeni görevlendirmelerde yer alacağı ve bu yüzden belediye başkan yardımcılığı görevini bırakacağı öğrenildi.

Diğer bir iddiaya göre ise Gökhan Zeybek’in ismi; her ne kadar bazı çevreler tarafından CHP Sarıyer ilçe başkanlığı veya parti içinde önemli bir görevde bulunacağı şeklinde verilsede, işin aslının böyle olmadığı da bazı çevreler tarafından telafuz edildiği, Şükrü Genç’in bazı nedenlerden dolayı Zeybek’i görevden alacağı, bunu öğrenen Zeybek’in ise görevden alınmadan istifasını vererek görevi bırakacağı belirtildi.

Fen İşleri’nden sorumluydu

Sarıyer Belediyesi’nde, Fen İşleri Müdürlüğü, Bilgi İşlem Müdürlüğü, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ve Veteriner İşleri Müdürlüğü gibi birimlerden sorumlu olan Zeybek, aynı zamanda İmar Komisyonu Başkanı’ydı. Form Mimarlık’ın sahibi de olan Gökan Zeybek, Sarıyer Belediye Meclis Üyeliği’nin yanı sıra aynı zamanda CHP grup sözcülüğü ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği de yapıyordu.

İddialara ilişkin aradığımız ve yoğunluk nedeniyle ulaşamadığımız Gökhan Zeybek’in gün içinde kamuoyuna detaylı açıklama yapması bekleniyor. Sarıyer Posta olarak tarafsız bir şekilde gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz.

 

Etiketler: » » » » » »
3204 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.