O da mı elden gidiyor?

logo

O da mı elden gidiyor?

O da mı elden gidiyor?

huber_6

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Cumhurbaşkanlığı’nca kullanılan Tarabya’daki tarihi Huber Köşkü’nün otel olacağı iddialarını Meclis’e taşıdı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, TBMM Başkanlığı’na verdiği önergede, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’e, “Huber Köşkü’nün otel olarak kullanılabilmesi için 49 yıllığına özel bir şirkete kiralanacağı ve söz konusu özel şirketle bir protokol imzalandığı iddiası doğru mudur?” şeklinde yazılı soru önergesi verdi.

Tanrıkulu özetle şu sorulara yanıt istedi: “Tarabya Yerleşkesi içindeki Huber Köşkü için 1 Ocak 2004-17 Temmuz 2014 arasındaki dönemde yapılan tüm harcamaların ana başlıklarına göre tutarları ne kadardır? Huber Köşkü’nün otel olarak kullanılabilmesi için 49 yıllığına özel bir şirkete kiralanacağı ve söz konusu özel şirketle bir protokol imzalandığı iddiası doğru mudur? İddia doğruysa, Huber Köşkü’nün 49 yıllığına kiralanması için protokol yapılan özel şirket hangisidir?Huber Köşkü’nün konuşlandığı Tarabya Yerleşkesi’nde en son hangi tarihte imar değişikliği yapılmıştır? İmar değişikliğinin içeriği nedir? 6- 17 Temmuz 2014 tarihi itibarıyla Huber Köşkü’nün tapu kayıtlarındaki sahibi kim ya da kimlerdir?Huber Köşkü’nün de konuşlandığı Tarabya Yerleşkesi’nin imara açılması için hali hazırda mevcut bir çalışma yapılmakta mıdır?”

 

 

Etiketler: » » » » »
547 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.