Neden yaptın bu binayı Yusuf Tülün?

logo

Neden yaptın bu binayı Yusuf Tülün?

Neden yaptın bu binayı Yusuf Tülün?

yus5 yıldır bir işe yaramadığı gibi AK Parti ile CHP arasında da bitmeyen bir suçlamanın nedeni oldu

Eski Sarıyer Belediye Başkanı AK Parti’li Yusuf Tülün döneminde yaptırılan ancak ne o dönemde ne de sonraki CHP döneminde uzun süreli olarak hiçbir amaçla kullanılamayan Zekeriyaköy Kültür Merkezi, Meclis Üyesi Gökan Zeybek’in benzettiği gibi adeta bir ‘kara delik’ oldu.

AK PARTİ’Lİ FUAT BAY: “SEÇİM SONRASINA KADAR KİRALAMA ERTELENSİN”

Son olarak İstanbul Yüzme İhtisas Kulübü’ne ihale yoluyla kiralandığı
Fuat Baybelirtilen ancak ihalesi koşullara uyulmadığı için iptal edilen Kültür Merkezi’nin durumu bir kez daha Sarıyer Belediye
Meclisi’nde tartışma konusu oldu.

Kültür Merkezi’nin kiralanması olayının 2014 yerel seçimleri sonrasına bırakılması için önerge veren Meclis Üyesi AK Parti’li Fuat Bay, “4 yıldan beri ‘binada eksiklikler  var’ gibi çeşitli bahanelerle boş tutulup, şimdi de apar topar kiraya verilmek istenilen Zekeriyaköy Kültür Merkezi’nin yeni bir belediye yönetimi oluşana kadar kiralanma
olayının ertelenmesini istiyorum
” dedi.

CHP’Lİ GÖKAN ZEYBEK: “BELEDİYE İÇİN KARA DELİK OLDU”

DSCF5635Fuat Bay’ın başkanlık makamına havale edilen Zekeriyaköy Kültür Merkezi ile ilgili suçlamalarına cevap veren CHP Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Gökan Zeybek ise, merkezin yapıldığı günden bu yana belediyenin sırtında bir kambur olduğunu belirtti. Zeybek, binanın mimari ve kullanım açısından bir kültür merkezi için uygun olmadığını belirterek şunları söyledi:

2“Zekeriyaköy Kültür Merkezi’ne uygulanan yapı, o günkü belediye yönetiminde bulunan bir arkadaşımızın Trabzon’daki kendi köyünde görmüş olduğu ve çok beğendiği çoklu aile yapılanmasının yaşadığı bir konağın birebir kopyasıdır. Dünyanın hiçbir yerinde kültür merkezleri bodrum katı veya acil çıkış kapısı olmadan yapılamaz. Kültür merkezinin hangi fonksiyonda yapılacağını belirten iki kriter vardır. Birincisi halkın ulaşabileceği bir noktada olması, ikincisi de çok sayıda etkinliğin yapılmasına fırsat vermesidir. Halktan uzak, halkın yaşamadığı, merkezi sisteme dahil olmuş toplu taşım araçlarının geçmediği bir güzergahta yapılmış olan kültür merkezi Sarıyer Belediyesi’nin sırtına yüklenmiş kara deliktir. Sarıyer Belediyesi 10 milyon TL üzerinde bir bedelle yapılmış olan bu binayı devir almakta gecikmiştir, doğrudur. Ama incelemeye gittiğimizde kuzey yönünden esen rüzgarda yağmurlar kapılardan içeri giriyor. Gökan ZeybekŞu anda yağmur yağdığı zaman çatıdan sular akıyor. 2009 yılından bu yana çok kişi başkanımızla görüştü ama burada ticari amaçla herhangi bir şey yapıldığında, bırakın kar etmeyi, zarar etmeden kurtulmanın mümkün olmadığını bize raporlarla sundular. Siz kendi döneminizde 10 milyon TL bedelle yapılmış olan bu Kültür Merkezi’nin mahcubiyetini ve ayıbını taşımak yerine, bu enkazla baş başa kalmış belediyeyi suçluyorsunuz. Bunu anlamak mümkün değil.”

 

 

 

1701 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.