MUHTARLIK PARA KAZANMA YERI DEĞIL

logo

MUHTARLIK PARA KAZANMA YERI DEĞIL

MUHTARLIK PARA KAZANMA YERI DEĞIL

Ayazağa Mahalle Muhtarı Mustafa Karaman, hiçbir ücret almadan vatandaşın belgelerini düzenlerken, ücret alan muhtarlara da tepki gösteriyor. Para kazanmak isteyenlerin muhtarlık yapmamalarını söyleyen Karaman, “Belediye herşeyimizi karşılıyor. Devletimizde bin 300 TL maaş veriyor. Daha neye ihtiyaçları var ki para alıyorlar?”diye muhtarlık hizmetinin ücretsiz verilmesini savunuyor.

Ayazağa Mahalle Muhtarı Mustafa Karaman, muhtar olduğu günden beri hiçbir ücret alamadan vatandaşların evraklarını düzenliyor. Karaman, ücret alan muhtarlara da tepki göstererek, “Muhtarlık para kazanma yeri değil. Para kazanmak isteyen muhtarlık yapmasın.” diyerek örnek bir davranışa imza attı.

NÜFUS DEĞİŞİM TALEP BELGESİNİ ÜCRETSİZ VERİYOR

Son günlerde vatandaşların yoğun bir şekilde muhtarlıklara gitmesine neden olan ‘Çipli’ yeni nüfus cüzdanları için düzenlenen ‘Nüfus Değişim Talep Belgesi’ 7 TL karşılığı muhtarlar tarafından düzenleniyor. Ancak Ayazağa Muhtarı Mustafa Karaman, hiçbir ücret almadan bu belgeyi mahalle sakinlerine veriyor. Muhtar Karaman, “Vatandaşlar yeni çıkan kimliklerini nüfus müdürlüklerine müracaat ederek alıyor. Nüfus Müdürlüğü’ne müracaat için bizden ‘Nüfus değişim talep belgesi’ almaları gerekiyor. Bu belgeyle vatandaşlar nüfusa gidip yeni kimliğe müracaat ediyorlar. Biz bu hizmetten para almıyoruz. Para almış olsak her bir belge 7 TL. Bizim nüfusumuz büyük. Seçmen sayımız toplam 31 bin. Ayrıca sıfır yaş grubu da dahil yeni nüfus cüzdanı aldığını düşünürsek tüm nüfusu kapsıyor. Mahallemizin nüfusu 45 bin. Çarpı 7 ettiğinde dünya kadar para ediyor. Biz bu parayı bağışlıyoruz.”diye  konuştu.

İSTANBUL’DA HİÇBİR MUHTAR PARA ALMASIN

Muhtar seçildiği günden beri vatandaştan para almadığını belirten Muhtar Karaman, şunları söyledi: “Biz söz verdik. Seçilmeden önce ‘hiçbir evraktan imza, mühür parası almayacağız’ dedik. Bu uygulamamızla aynı görüşte olmayan muhtar arkadaşlarım var. Sert tepkileri oluyor. Niçin ücret almıyorsun, bizi zor durumda bırakıyorsun diye bize sitem eden  muhtar arkadaşlarımız var. Ancak ben hiçbir muhtarın ücret almasını istemiyorum. Devlet bize maaş veriyor. Muhtarlığı geçim için yapıyorsa  başka iş yapsın! İstanbul’da hiçbir muhtar para almasın. Niçin alıyorlar ki, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkür ediyorum. Zaten sayın Başkan, çalıştırdığımız bir personelin maaşını ödüyor. Elektrik, su, internet, ısınma giderlerini karşılıyor. Başka ne gider var ki? Devlette maaş ödüyor. Bizde para almadan vatandaşın evraklarını yapıyoruz.”

http://www.sariyerposta.com/

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » »
2992 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.