Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak gönlündekini açıkladı

logo

Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak gönlündekini açıkladı

Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak gönlündekini açıkladı

hus1Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak, önümüzdeki yerel seçimde sandığa gidecek seçmenin oy vereceği belediye başkanı adayında olması gereken özellikleri sıralarken, gönlünden geçen belediye başkanını da tasvir etti.

Sarıyer’i yönetmenin ötesinde hizmet üretip, ilçeyi yaşanabilir bir konuma getirecek başkan adayının, Sarıyer’e sahip çıkması gerektiğini söyleyen Sarıuçak, “Bizim başkanımız olacak kişi Sarıyer’i göğüsleyecek, Sarıyer’e ve sorunlarına sahip çıkıp, çözüm getirecek, Sarıyer’i daha yaşanabilir hale getirecek bir kişi olmalı” dedi.

Belediye başkanlığı yapacak kişinin halkla ilişkilerinin çok iyi olması gerektiğini vurgulayan Sarıuçak şöyle devam etti:

“Bir belediye başkanının kapısı daima açık olmalıdır. Başkanın, büyükşehirle ilçe belediyesi arasındaki bütünlüğü sağlaması gerekir. Parti ayrımı gözetmeden her görüşten insanı kucaklaması gerekir. İnsana değer vermesi, sevgi ve saygı göstermesi gerekir. Bu özellikleri kendinde görmeyenlerin de halkın karşısına çıkıp oy istememesi gerekir.”

“SARIYER KİMSESİZ KALMIŞ”HUS2

Sarıyer Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasındaki ilişkilerin de sıkı ve olumlu gitmesi gerektiğini vurgulayan Hüseyin Sarıuçak şunları söyledi:

“Sarıyer sadece ilçe belediyesinin yapacağı işlerle yönetilemez. Burası coğrafi olarak çok dağınık ve geniş bir bölge olmasına karşın, yerleşim olarak dar bir alanda sıkışmış durumda. Sarıyer diğer ilçelere karşı bir arpa boyu ilerleyemedi. Çünkü her zaman Büyükşehirle kavgalı bir halde ve bu durumda kaybeden biz oluyoruz. Oysaki yapılması gereken şeyler o kadar çok ki.. Sadece trafik yüzünden buraya gelmeyenler var. Sahiller işgal edilmiş durumda. Plajlar halkın deniyor ama halkın denize girmesi için 20-30 lira vermek zorunda mı? Trafik sorunu hala çözülemedi. Şehrin içine girince çıkamıyorsunuz. Ulaşım çok zor. Büyükdere Caddesi’nde yağmurlu havada yürüme imkanı yok. Kaldırımı yok, yol bozuk, esnaf kaldırıma taşmış durumda. Sarıyer kimsesiz kalmış. Sarıyer’e sahip çıkılmalı. İlçedir, büyükşehirdir ayırımı yapılmamalı. Çünkü zaman geçiyor, ömür bitiyor.”

ESNAF DA KENDİNİ GELİŞTİRMELİ

Hüseyin Sarıuçak, Sarıyer’in gelişmesi için ilçe esnafına da büyük görev düştüğünü belirtip, “Esnafının da artık kendini yenilemesi gerekir. Bir vitrin anlayışı, çarşı anlayışı, modern bir esnaf anlayışı, turistik mağaza anlayışı yok, bunun geliştirilmesi lazım. Binaların çirkinliğinin giderilmesi, merkezi yerlerde, ana cadde üzerlerinde güzel görüntüler oluşturulması, cazibe merkezi haline getirilmesi gerekir. Böyle gelmiş böyle gider havasından çıkmak lazım” dedi.

1982 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.