Muhtar Serdarlı’dan azalara veryansın

logo

Muhtar Serdarlı’dan azalara veryansın

Muhtar Serdarlı’dan azalara veryansın

kilyos14ic

Kilyos’da 30 Mart yerel seçimlerinden sonra muhtar seçilen emekli asker Ahmet Turgut Serdarlı’nın 8 azasından 7’si istifa etmişti. Muhtar Serdarlı, gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu’na istifaların nedenini anlattı.

Kilyos muhtarı seçilmiş Serdarlı, yedi azanın istifa nedeninin, kendilerinin yasal olmayan isteklerde bulunmaları ve bu isteklerin kendisi tarafından reddedilmesi olduğunu ileri sürdü. muhtar ve azalar arasında anlaşmazlığın asıl sebebi ise Kilyos’da vatandaşlara dağıtılacak ücretsiz plaj giriş kartı ile ilgili konuda fikir ayrılığına düşmeleri oldu.

ASLANLAR GİBİ GÖREVİMİN BAŞINDAYIM

30 Mart yerel seçimlerinde Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda 31 yıl görev yaptıktan sonra emekli olan Ahmet Turgut Serdarlı: “30 Mart’tan sonra tüzel kişiliğimizi kaybettik, tüm yetki belediyeye ve ilgili kişilere devredildi. Muhtarın artık yapması gereken tek şey halk ve devlet arasında köprü oluşturmak. Azaların istifası muhtarın görevden düşmesi gibi bir duruma sebebiyet vermiyor. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin hemen sonrasında aza seçimi yapılacak. Dilerim seçilecek olan yeni azalar, görevinin bilincinde ve özveriyle çalışabilecek kişiler olur. Ben yine aslanlar gibi görevimin başındayım” dedi.

 

Etiketler: » » »
832 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.