MUHTAR'DAN İBB'YE PARK TEŞEKKÜRÜ!

logo

MUHTAR’DAN İBB’YE PARK TEŞEKKÜRÜ!

MUHTAR’DAN İBB’YE PARK TEŞEKKÜRÜ!

Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyet Mahallesi’nde yeni yapılan park için Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a teşekkür eden Mahalle Muhtarı  Nevzat Aktan, gençlerden de parka sahip çıkmalarını istedi.

Sarıyer Cumhuriyet Mahalle Muhtarı Nevzat Aktan, kısa bir süre önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından mahallesinde yapılan yeni park için teşekkür etti.

1CUMHURİYET PARKI HİZMETE GİRDİ

Cumhuriyet Mahallesi’nde yapılan Cumhuriyet Parkı mahallenin ilgi odağı oldu. Gençler başta olmak üzere mahalle sakinleri bir süredir parkı kullanmaya başladı. Çocuk oyun parkı ve dinlenme alanları ile park mahalleye renk kattı. Cumhuriyet Mahallesi’nde yeşil alanların da artmasını sağlayan park için mahalle muhtarı Nevzat Aktan, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a teşekküre Parkın yapılmasından mahalle halkının oldukça memnun kaldığını, çocuk oyun parkı ve mesire alanlarıyla yeni parkın Cumhuriyet Mahallesi’nin çehresini değiştirdiğini dile getiren Muhtar Aktan, “Büyükşehir Belediyemiz 6 ay gibi kısa bir süre içerisinde parkımızı yaptı. Bu park Mahallemizin hem güzelleşmesine katkı sağladı. Hem yeşil alanların artmasını sağladı. Hem de çocuklarımızın oyun oynama ihtiyacını karşılıyor. Mahalle sakinleri olarak parktan memnunuz.”ifadelerini kullandı.

3GENÇLERİMİZ PARKA SAHİP ÇIKSIN!

Parkın yapılmasından memnuniyetlerini dile getiren Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Nevzat Aktan, bir de gençlerden istekte bulundu. Parkın yeni yapıldığını ve modern bir şekilde tezyin edildiğini hatırlatan Aktar, “Parkta gerek oturma grupları gerekse çocuk oyun gurupları yeni. Gençlerimizden parkımızın temizliği de olmak üzere kullanımında özenli olmalarını istiyorum. Gençlerimiz parka sahip çıksın. Çünkü bu parklar onlar için yapıldı.”dedi.

MÜLKİYET SORUNUMUZ VAR

15 bin nüfuslu mahallede üç dönemdir muhtarlık yapan Nevzat Aktan, mahalle olarak tek bir sorunları olduğunu belirtti. 40 yıldır Cumhuriyet Mahallesi’nde oturan ve mahallenin sevilen simalarından Muhtar Nevzat Aktan, “Mahallemizin bir tane problemi var. Oda mülkiyet sorunu. Bunu da Büyükşehir Belediyesi ancak çözebilir. Çünkü, mahallenin yüzde 70’i İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait. Mülkiyet sorununun çözülmesini halkımızın bu sıkıntısının giderilmesini bekliyoruz.“diye konuştu.

MAHALLELİ DÖRT GÖZLE MÜLKİYET SORUNUNUN ÇÖZÜLMESİNİ BEKLİYOR

Mahallede yaşanan imar, iskan sorunu nedeniyle tapu sorunu yaşandığını anlatan Muhtar Nevzat Aktan, “Buradaki vatandaşlarımızdan en az olan 20 yıldır bu arazi üzerinde oturuyor. Vatandaşımız Büyükşehir Belediyesi’nin Ferahevler’de olduğu gibi 18 imar uygulamasını gerçekleştirmesini dört gözle bekliyor.”diye konuştu.

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
1817 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.