Muhtar Sarıuçak Topbaş’tan Darüşşafaka'ya altgeçit sözü aldı

logo

Muhtar Sarıuçak Topbaş’tan Darüşşafaka’ya altgeçit sözü aldı

Muhtar Sarıuçak Topbaş’tan Darüşşafaka’ya altgeçit sözü aldı

ASarıyer Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’tan sonunda istediği altgeçit sözünü aldı.

Aynı zamanda Darüşşafaka Mahallesi Muhtarı da olan Hüseyin Sarıuçak geçtiğimiz Cumartesi günü Sarıyer’i ziyaret edip, Grand Trabya Otel’de muhtarlar ve STK temsilcileriyle bir araya gelen Kadir Topbaş’ın yanına gidip, mahallesindeki altgeçit  konusunu aktardı. Sarıuçak, “Onlarca sitenin bulunduğu mahallemizde önemli bir ulaşım sorunu yaşanıyor. Yaklaşık 200 metre ilerideki Darüşşafaka Metro İstasyonu’nu kullanmak için ya taksiye binip, ya da dolmuş veya Cotobüs kullanmak zorunda kalıyoruz. Kış aylarında yağmurdan, yazın da sıcak havadan yürüme imkanı olmuyor. Bu nedenle metro istasyonuna yaya ulaşım sağlayacak bir altgeçite acilen ihtiyaç duyuyoruz” dedi.

TOPBAŞ’TAN OLUMLU YAKLAŞIM

Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak’a hak veren Kadir Topbaş da, İstanbul’da metro ulaşımını yaygınlaştırmak için çaba harcadıklarını, yapılan talebin de bu amaca uygun düştüğünü belirtip, Darüşşafaka Mahallesi’ne altgeçit yapılması için talimat vereceğini belirtti.

BTopbaş’ın bu yaklaşımı Sarıuçak’ı sevince boğdu ve “Nihayet yıllardır beklediğimiz hizmet gelecek” dedi.

FERAHEVLER MAHALLESİ DE İSTİYOR

Öte yandan Ferahevler Muhtarı Turan Öztürk de metro kullanımının kendi mahallesi için de önemli bir ihtiyaç olduğunu belirtip, “Hacıosman Metro İstasyonu’na halkımızın ulaşımının bir şekilde sağlanmasını istiyoruz. Bu Ferahevler’e yeni bir istasyon yapmak ya da altgeçitle de olabilir” dedi.

1964 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.