Müftülükten Ramazan ayına özel program

logo

Müftülükten Ramazan ayına özel program

Müftülükten Ramazan ayına özel program

Sarıyer Müftülüğü Ramazan ayı için hazırlıklarını sürdürüyor. Sarıyerlileri camilere davet eden müftülük, Ramazan sevincini ortaklaştırma çağrısında bulundu.

Sarıyer Müftüsü Arif Cevlek tüm Sarıyerlilerin Ramazanı Şeriflerini tebrik ederek, Sarıyer Müftülüğü olarak yapılan hazırlıklarla ilgili bilgi verdi. Ramazan ayı boyunca Sarıyer deki tüm camilerde Mukabele okunacağı, mahalli taleplere göre hangi caminin ne zaman mukabele okuyacağının cami ilan panosunda ilan edileceğini bildirdi.

İlçemizde bulunan 107 Camimizin Ramazan ayı girmeden temizlik işlemlerinin tamamlanacağını ve ses sistemlerinin kontrollerinin yapılacağını belirtti. Ayrıca her camimizde vaaz ve sohbetlerle Sarıyerli hemşerilerimizin Ramazan ayını daha verimli bir şekilde değerlendirilmesinin sağlanacağı, İtikafa girmek isteyen vatandaşlarımıza uygun camilerimizde özel yerler tahsis edileceğini, 5 camimizde hatimle teravih namazlarının kılınacağını ifade etti.

Her Kur’an Kursunda bayanlara yönelik Bayan Kur’an Kursu Öğreticileri tarafında mukabele okunacağı, 22 Haziran Pazartesi gününden itibaren başlayacak olan Yaz Kur’an Kursunda “Haydi Çocuklar Kur’an Ayında Kur’anla Buluşalım” sloganıyla tüm yavrularımıza yaz boyunca Kur’an ve dini değerler eğitimi verileceğini ifade etti.

Yoksul, Fakir ve ihtiyaç sahibi ailelere de Ramazan Ayı boyunca Türkiye Diyanet Vakfı Sarıyer Şubesi ve Sarıyer Müftülüğü organizesi ile Yardım çekleri dağıtılacağı, ihtiyaç sahibi ailelerimizin de Ramazan sevincini yaşamasının sağlanacağını ifade etti.

 

Etiketler: » » » » » » »
1247 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.