MİT'ten Uyarı: Uçak Kaçırma ve Sabotaj olabilir!

logo

MİT’ten Uyarı: Uçak Kaçırma ve Sabotaj olabilir!

MİT’ten Uyarı: Uçak Kaçırma ve Sabotaj olabilir!

Emniyet, MİT’ten gelen istihbarat notuna dayanarak, İstanbul, Gaziantep, Ankara, Antalya ve İzmir’de IŞİD kaynaklı uçak kaçırma ve sabotaj eylemi olabileceği konusunda uyarıda bulunduğu bildirildi.

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) gönderdiği istihbarat notu üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), IŞİD’in Türkiye’ye yönelik eylem planladığını belirterek, 81 il emniyetini uyardı.

AVRASYA TÜNELİ DE HEDEFLERİ ARASINDA

“Acil” kodlu ve 12 Ekim tarihli yazıda; eylem düzenlenmesi riskinin yüksek olduğu iller İstanbul, Gaziantep, Antalya ve İzmir olarak sıralandı. IŞİD’in 2016 Aralık ayı içerisinde açılması planlanan Avrasya Tüneli’nin hedefleri arasında olduğu belirtilen yazıda, “örgütün Türk Havacılık sektörüyle ilgili saldırı gerçekleştirme arayışı içerisinde olduğu, ticari uçaklara bıçak, jilet ve benzeri kesici aletler veya elektronik aletlerin içerisine gizlenmiş patlayıcı made sokmayı planladığı yönünde istihbari bilgiler elde edilmiştir” denildi.

TÜM GÜVENLİK BİRİMLERİ TEYAKKUZA GEÇİRİLDİ

MİT’in bu iki yazısına atıf yapan Emniyet Genel Müdürlüğü’nden illere de teyakkuz talimatı verildi. Talimatta, “Bu doğrultuda bilhasa belirtilen yerlerde görev yapan özel güvenlik görevlileri başta olmak üzere tüm özel güvenlik görevlilerinin daha dikkatli ve duyarlı görev yapmaları yönünde uyarılmaları ve sorumlu rütbeli personel tarafından da konunun bizzat takip edilmesi hususunda gereğini rica ederim.”denildi.

Etiketler: » » » » » » » » » »
408 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.