Milli Merkez Başkanı Cindoruk; “Türkiye yeniden ara rejime girdi”

logo

Milli Merkez Başkanı Cindoruk; “Türkiye yeniden ara rejime girdi”

Milli Merkez Başkanı Cindoruk; “Türkiye yeniden ara rejime girdi”

22Yerel seçimlerde güçbirliği yapmak amacıyla bir araya gelen politikacı ve sivil toplum örgütü temsilcilerinden oluşan Milli Merkez toplantısı Sarıyer Spor Salonunda yapıldı. Toplantıda konuşan Milli Merkez Başkanı Hüsamettin Cindoruk, Türkiye’nin yeniden bir ara rejime sürüklendiğini belirtip, AK Parti Hükümeti’ne karşı birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

Milli Merkez’in spor salonundaki toplantısına hem sağ hem de sol olarak nitelenen partilere mensup siyasetçiler katıldı. CHP ve İşçi Partisi üyelerinin de bulunduğu toplantıyı yaklaşık 500 kişi izledi. Türk Bayrakları taşıyan izleyiciler Hüsamettin Cindoruk salona girdiğinde Iuzun süre alkışladı.

Konuşmacı olarak eski TBMM Başkanı Hüsamettin Cindoruk, CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, eski İmar ve İskan Bakanı CHP’li Ali Topuz, İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Av. Zeynep Küçük ile eski Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zekeriya Beyaz’ın katıldığı toplantı Mustafa kemal Atatürk ve şehitlerimiz için gerçekleştirilen saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı.

CİNDORUK: “YASAMA, YARGI VE YÜRÜTME EDEMOKRASİYLE ÇELİŞİR HALE GELDİ”

Milli Merkez Sarıyer Temsilcisi Yetkin Aröz’ün yaptığı açış konuşmasının ardından Hüsamettin Cindoruk Milli Merkez’e neden gerek duyulduğunu ve amaçlarını anlattı. Cindoruk’tan sonra diğer panelistler de düşüncelerini ifade etti.

Hüsamettin Cindoruk konuşmasında, “Türkiye özel günler geçiriyor. Biz ara rejimlerden kurtulduk sanıyorduk. Ancak gözüktü ki bir kısım Ksiviller, bir kişi Türkiye’yi tekrar bir ara rejim dönemine getirdi. Bugün içinde bulunduğumuz durum, anlatılanlar, tahmin edilenler, fark edilenler daha zor ve umutlarımızı kırıcıdır. Üç devlet organı da bugün Türkiye açısından demokrasiyle çelişir hale gelmiştir. Yasama gelmiştir, yargı gelmiştir, yürütme gelmiştir. Bunun içinden nasıl çıkacağız? Beraber çıkacağız. Milli Merkez bu birlik ve beraberliğin sembolüdür. Milli Merkez partilerüstüdür ama partilerin de katılımı için uğraş veriyor” dedi.

BELEDİYE BAŞKANI VE ADAY ADAYLARI DA KATILDI

GGenç kuşağın pek fazla ilgi göstermediği Milli Merkez toplantısına Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Belediye Başkanvekili Hayati Kaptanoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Ayber, Belediye Meclis Üyesi Hacı Mehmet Bayraktar, İP İlçe Başkanı Süheyla Eremen, CHP Sarıyer İlçe Belediye Başkan Aday Adayı Dr. Cengiz Alp, bazı belediye meclis üyesi aday adayları, CHP ve İP üyeleri de katıldı.

23 Nisan 2013’te gerçekleştirilen kurultayda ilan edilen Milli Meclis’in Sarıyer temsilciliğinin kurulması nedeniyle yapılan toplantı sonrası

11

Sarıyer Temsilciliği Geçici Yönetim Kurulu oluşturuldu.

 

 

 

 

 

2023 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.